"HKScan Latvia" sasniedzis eksporta rekordu un plāno investēt līdz vienam miljonam eiro


„HKScan Latvia” saldētās produkcijas ražošanas cehs
Viens no valsts vadošajiem pārtikas pārstrādes uzņēmumiem "HKScan Latvia" ir paziņojis, ka investēs līdz vienam miljonam eiro, lai paplašinātu saldētās produkcijas ražošanas cehu Jelgavas ražotnē. Investīcijas tiks veiktas šī gada 4. ceturksnī.

2020. gada sākums „HKScan Latvia” ir izrādījies ļoti veiksmīgs, ļaujot uzņēmumam sasniegt lielāko eksporta apjomu savas darbības vēsturē. Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar attiecīgo 2019. gada periodu, ir panākts eksporta kāpums par 30 procentiem.

Eksporta pieaugums šajā laikā ir bijis visos tirgos, taču vislielākais tas bija Baltijas valstīs un Centrāleiropā. Īpaši jāizceļ ļoti straujā eksporta apjoma palielināšanās Centrāleiropas valstīs. Piemēram, uz Vāciju „HKScan Latvia” ražotā produkcija ir piegādāta pat par 80 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

„Ar investīciju palīdzību iegādāsimies jaunas saldētās produkcijas formēšanas un iepakošanas līnijas, kā arī paplašināsim saldētavu,” uzņēmuma plānus atklāj pārdošanas direktors Heino Lapiņš. Paredzams, ka papildu investīcijas palīdzēs nostiprināt uzņēmuma eksporta tirgus pozīcijas, turklāt tiks ieviesta inovatīvu un Latvijā vēl neesošu produktu ražošana. Tuvākajā laikā uzņēmums iecerējis paplašināt savus eksporta tirgus, un iespējams, ka jau augustā vai septembrī Jelgavā ražotā gaļas produkcija nonāks arī Horvātijas, Rumānijas un Polijas veikalu plauktos.

Uzņēmuma iepriekšējās apjomīgās investīcijas tika veiktas 2017. gada nogalē, kad „HKScan Latvia” Jelgavas ražotnē attīstīja saldēto produktu ražošanu un izveidoja jaunu pelmeņu ražošanas līniju. Kā atzīst Heino Lapiņš, jaunais cehs maksimālo kapacitāti sasniedza jau 2019. gada sākumā, tāpēc uzņēmums redz nepieciešamību vēl vairāk attīstīt ražošanas jaudas.

„HKScan Latvia” daudzveidīgajā produktu portfelī ietilpst vistas gaļa, cūkgaļa un liellopu gaļa, kā arī gaļas produkti un gatavās maltītes. Mūsu spēcīgie zīmoli ir HK ®, Kariniemen ®, Via ®, Scan ®, Pärsons ®, Rakvere ®, Tallegg ® un Rose ®. 2019. gadā HKScan neto pārdošanas ienākumi bija 1,7 miljardi EUR.

P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums