Divas reizes straujāk pieaudzis pieprasījums samazinātā PVN produktiem


Maxima Marupes siltumnica
Samazinātais PVN 5% apjomā no 2018. gada janvāra ir nesis auglīgus rezultātus - dārzeņu pārdošanas rādītāji "Maxima" veikalos pērn pieauguši par 15%, salīdzinot ar 2018.gadu, savukārt augļu un ogu - par 33%. Iedzīvotāju TOP 5 pirktākie vietējie augļi un ogas "Maxima" veikalos pērn ir bijuši āboli, dzērvenes, zemenes, bumbieri un avenes, turpretī iecienītākie vietējie dārzeņi - kartupeļi, tomāti, gurķi un kāposti.

Jau aprīlī un maijā “Maxima” veikalu plauktos esošo sortimentu papildinās vēl vairāk vietējo produktu - daudzveidīgs tomātu klāsts, sveramie garie un īsie gurķi, salāti un baziliks podiņos, ko nodrošina tādi vietējie zemnieki kā ZS “Bušas”, ZS “Kliģeni”, ZS “Dižskudras”, ZS “Liepziedi”, SIA “Rītausma”, SIA “Daugavkrasts”, SIA “Mārupes siltumnīcas” un SIA “B Agro”. Plānots maijā mūsu klientiem piedāvāt jau arī pirmo zemeņu ražu no saimniecības “Ar B Agro”.

“Novērojam, ka mūsu klienti arvien vairāk domā par veselīgu un kvalitatīvu uzturu, jo arī šī gada pirmajos divos mēnešos vien pieprasījums pēc augļiem un dārzeņiem, jo īpaši ar samazināto PVN likmi, turpina augt un samazinātās cenas kategorijā to pieprasījums palielinājies par 8%, salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn. Viens no galvenajiem lielā augļu un dārzeņu pieprasījuma palielināšanās iemesliem noteikti ir arī samazinātā PVN likme 5% apmērā svaigajiem augļiem un dārzeņiem, jo zemas cenas mudina cilvēkus iegādāties kvalitatīvus produktus, nepārmaksājot un nepārtērējot savu budžetu. Mēs ceram, ka mums, mazumtirgotājiem, izdosies sasniegt mērķi arī par PVN samazinājumu citiem svaigiem pārtikas produktiem, tai skaitā svaigai gaļa, piena produktiem un citiem,” komentē “Maxima Latvija” iepirkuma departamenta direktors Edvīns Lakstīgala.

Apkopojot datus par svaigiem augļiem, kuru pieprasījums “Maxima” veikalos ir audzis visstraujāk, redzams, ka īpaši iecienītas ir bijušas dažādas ogas. Piemēram, Latvijas pircēju iepirkumu grozos pēdējā gada laikā arvien biežāk bija mellenes, kuru pieprasījums pērn ir bijis teju 4,5 reizes lielāks nekā 2018. gadā. Vienlaikus pieaugums vērojams arī āboliem un mandarīniem.

Latvijas iedzīvotājiem patīk arī eksperimentēt ar garšām un baudīt svaigus produktus visa gada garumā. Šī gada pirmajos divos mēnešos īpašā cieņā ir mango – tā pieprasījums audzis divas reizes. Savukārt rūpējoties par veselību, gada sākumā daudzi ir izvēlējušies dažādas ogas, tai skaitā zemenes un mellenes, kuru pieprasījums janvārī un februārī ir audzis teju pusotru reizi.

Šobrīd “Maxima” veikalu sortimentā ir pieejams daudzveidīgs Latvijā ražotu dārzeņu produktu klāsts, tostarp “Getliņi EKO” tomāti un garie gurķi, kā arī citi latviešu iecienītie tradicionālie dārzeņi - kartupeļi, kāposti, ķirbji, rutki, bietes, loki, mikrosalāti – no tādām zemnieku saimniecībām kā SIA “Baldones lauki”, ZS “Kaži”, ZS “Nākotnes”, ZS “Ceplinieki” un citiem.

Par SIA „Maxima Latvija”:

SIA "Maxima Latvija" ir mazumtirdzniecības tīkls ar 173 veikaliem Latvijā, no kuriem 136 ir “X” formāta veikali, 23 ir “XX” un astoņi ir “XXX” formāta veikali, kā arī seši ir "Maxima Express" veikali. Šogad "Maxima" ir kļuvusi arī par elektromobilitātes līderi Ziemeļeiropā, ieviešot ar litija jona akumulatoriem darbināmus krāvējus un videi draudzīgu tehnoloģiju, kas vienkāršo darbinieku ikdienas darbu un padara to krietni ērtāku. Uzņēmuma veikalos strādā aptuveni 7500 profesionāļi, uzņēmumam ir divi loģistikas centri un interneta pārtikas preču veikals barbora.lv. "Maxima" veikali sortimentā Latvijā ir līdz pat 60 000 produktu. "Maxima" turpina paplašināt vietējo produktu sortimentu un piegādā tos no lauksaimniekiem, zemniekiem, vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, kā arī amatniekiem, kuri atrodas tuvu pircēju dzīvesvietām. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas "Maxima Grupe", kas ir lielākais mazumtirdzniecības tīkls un darba devējs Baltijas valstīs ar vairāk nekā 30 000 darbinieku piecās valstīs (Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā).

 

SIA "Maxima Latvija"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 2425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums