Paplašinot labumu grozu darbiniekiem, "Maxima" paraksta jaunu koplīgumu ar arodbiedrību


A.Vilcmeiers un M.Muceniece public. foto
"Maxima Latvija" un Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības (LTDA) arodorganizācija trešdien, 18.septembrī, svinīgi parakstīja jauno darba koplīgumu. Tas paredz lielāku atbalstu darbiniekiem, veicina karjeras izaugsmes un amata maiņas iespējas, kā arī precizē citus savstarpējās sadarbības nosacījumus.

“Darbinieki ir “Maxima Latvija” prioritāte, tādēļ esmu gandarīts, ka mūsu aktīvā sadarbība ar uzņēmuma darbinieku arodorganizāciju ir bijusi produktīva. Jaunā koplīguma izstrādes laikā, papildus jau esošajiem darbinieku labumiem, esam vienojušies par jaunām darbiniekiem būtiskām atbalsta iniciatīvām. Tās sevī ietver gan plašākas elastīga darba laika iespējas, gan papildus pabalstus būtiskos dzīves notikumos - bērna piedzimšanas, tuvinieku zaudējuma gadījumā, kā arī citas iespējas un labumus. Papildus tam jāuzsver, ka nepārtraukti meklējam risinājumus un veicam ieguldījumus inovācijās, tehniskos risinājumos un veikalu rekonstruēšanā, lai atvieglotu darbinieku darba ikdienu un izveidotu drošu, ērtu un patīkamu darba vidi,” saka “Maxima Latvija” valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

"Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība ir gandarīta par konstruktīvā dialoga ar uzņēmuma vadību rezultātu. Šis koplīgums paredz darbiniekiem labvēlīgākus nosacījumus summētā darba laika organizācijā un sociālo garantiju piešķiršanā. Sadarbība turpināsies, īpaši jau aktuālajā darba samaksas jautājumā,” norāda LTDA priekšsēdētāja Maira Muceniece.

Darba koplīgumā tiek noteiktas arī sociālās drošības garantijas, piemēram, veselības apdrošināšana, darbinieku nodrošināšana ar pusdienām un citi papildu labumi. Jaunā koplīguma redakcija paredz arī darbinieku priekšrocības piesakoties uz vakantajām vai jaunajām darba vietām.

Pirmo darba koplīgumu uzņēmums ar darbiniekiem noslēdza 2015.gadā un tas paredz kārtību, kā tiek veidota darba samaksas politika, darba laika un darba aizsardzības organizācija, darba tiesisko attiecību nodibināšana un izbeigšana, darba kārtība, sociālā aizsardzība, darba devēja, arodorganizācijas un darbinieku attiecības, arodorganizācijas darbības nodrošinājums un citi ar darba tiesiskajām attiecībām saistīti jautājumi.

Darba koplīgums ir saistošs visiem uzņēmuma darbiniekiem neatkarīgi no tā, vai darbinieks ir vai nav arodbiedrības biedrs.

 

SIA "Maxima Latvija"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums