"Huawei" kļūst par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas biedru


Huawei, foto;article.wn.com
Globālajā tehnoloģiju uzņēmumā "Huawei" ietilpstošā Latvijas pārstāvniecība SIA "Huawei Technologies Latvia" kļuvusi par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) biedru. Iestāšanās LIKTA ļaus "Huawei" piedalīties Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares attīstībā.

“Iestāšanās Latvijas vadošajā IKT nozares asociācijā ir likumsakarīgs solis, lai stiprinātu uzņēmuma pozīcijas un sekmētu biznesa attīstību Baltijas jūras reģionā. Tieši šobrīd visā pasaulē, tostarp Latvijā notiek pāreja uz 5G risinājumu plašāku izmantošanu. Tikko esam spēruši jaunu soli tehnoloģiju nākotnē, radot pirmo viedtālruni, kas atbalsta 5G risinājumus, kura publiskā prezentācija notikusi arī šeit – Latvijā. Arī LIKTA aizvadītajos gados ir darījusi daudz, lai 5G infrastruktūra un tehnoloģiskie risinājumi būtu sabiedrībai pieejami. Tāpēc šajā jomā mums ir daudz kopīga. Noteikti plānojam izmantot mūsu globālo pieredzi un zināšanas, lai līdzdarbotos pie dažādu inovāciju ieviešanas un adaptēšanas tieši Latvijas tirgum. Piemēram, Ziemeļvalstu tirgos, ieskaitot Latviju, “Huawei” mērķis ir, pirmkārt, koncentrēties uz visu zibatmiņas produktu un risinājumu (piemēram, Dorado) un tīkla risinājumu (piemēram, Campus Network) piegādi. Mēs pilnībā apzināmies, ka tas ir ļoti nobriedis IKT tirgus un tāpēc ir prasīgs. Klienti apzinās savas vajadzības un sagaida novatorismu un uzticamus partnerus. Mēs saprotam, ka mūsu biznesa mērķi ir ambiciozi, jo īpaši tāpēc, ka tie ir vērsti uz labi attīstītām un tajā pašā laikā konkurētspējīgām Ziemeļvalstīm. Tādēļ nākamajos piecos gados mēs ieguldīsim vairāk nekā 30% no “Huawei Enterprise Business Group” uzņēmuma un Ziemeļvalstu reģionālajiem resursiem Ziemeļvalstīs – finansēs, talantos un aktīvos”, pauž Danas Masiliunas, uzņēmuma “Huawei Enterprise Business Group” vadītājs Baltijā.

“IKT nozare ir viena no visstraujāk augošajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā, kas rada produktus ar augstu pievienoto vērtību. Pieaug ne tikai nozares apgrozījuma apjoms, bet arī uzņēmumu skaits. LIKTA ir atvērta un aicina jaunus uzņēmumus pievienoties asociācijai un iesaistīties nozares attīstībā, jo IKT joma ir Latvijas izrāviena iespēja globālajā konkurencē. Asociācijas paplašināšanās veicinās Latvijas IKT nozares atpazīstamību un nozares uzņēmumu starptautisko sadarbību, kas ir viens no LIKTA darbības virzieniem. Šobrīd LIKTA apvieno nozares vadošos uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus kopumā vairāk nekā 160 biedrus,” saka Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Uzņēmuma SIA “Huawei Technologies Latvia” pievienošanās LIKTA sekmēs arī Latvijas IKT talantu izaugsmi, jo viena no tehnoloģiju uzņēmuma galvenajām iniciatīvām ir piekļuves nodrošināšana izglītībai un atbalsts jaunajiem IKT speciālistiem, īstenojot speciālas apmācību programmas. Starptautiskais tehnoloģiju uzņēmums šādas apmācības rīko jau 10 gadus ar mērķi nodrošināt zināšanu un pieredzes apmaiņu starp prasmīgākajiem tehnoloģiju prātiem visā pasaulē, tādējādi sniedzot pozitīvu pienesumu gan vietējās IKT nozares attīstībai, gan akumulējot zināšanu pārnesi globālā mērogā. 2018. gada beigās “Huawei” akadēmijā piedalījās vairāk nekā 4700 studenti no 108 valstīm, bet kopš programmas pirmsākumiem apmācības absolvējuši pāri par 30 tūkstošiem jauno tehnoloģiju ekspertu visā pasaulē.

Jau ziņots, ka tehnoloģiju uzņēmums “Huawei” 2019. gada pirmajā pusē sasniedza 58 miljardus ASV dolāru lielus ieņēmumus, kas ir par 23,2% vairāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Kompānijas rentabilitāte gada pirmajā pusē bija 8,7%.

Par “Huawei Enterprise Business Group

Huawei Enterprise Business Group” ir viena no trim “Huawei” biznesa grupām, kas piedāvā risinājumus dažādām nozarēm: valsts un sabiedriskajam sektoram, finanšu, enerģētikas, transporta, ražošanas un citām nozarēm. Piesaistot spēcīgas pētniecības un attīstības iespējas mākoņdatošanas, lielo datu, savienojamības un mākslīgā intelekta jomā, uzņēmums risina digitālās transformācijas jautājumus, ļaujot klientiem augt un gūt panākumus biznesā. “Huawei Enterprise Business Group” koncentrējas uz IKT infrastruktūru, piedāvājot sarežģītas tīkla infrastruktūras, mākoņdatošanas un datu centra “Unified Cloud Communications and Collaboration” (UC&C) produktu portfeli, uzņēmuma bezvadu, video novērošanas un ārkārtas dispečerēšanu, uzņēmuma informācijas drošību un nozares lietojumprogrammu risinājumus. “Huawei Enterprise Business Group” nosaka nozares standartus, un ir paraugs jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem nākotnes nozarei. Tā darbojas atvērtā partneru ekosistēmā. Šis modelis ļauj uzņēmumam nodrošināt nepārspējamu izcilību – katrai nozarei un vajadzībai, sākot no produkta ieviešanas sākuma. “Huawei Enterprise Business Group” ir ilgtermiņa uzticams partneris daudziem zīmoliem un uzņēmumiem. Piemēram, 211 uzņēmumi, kas ietilpst Fortune Global 500 sarakstā, kā arī starp tiem 48 no 100 labākajiem ir izvēlējušies “Huawei Enterprise Business Group” par savu partneri digitālajā pārveidē. Uzņēmums darbojas vairāk nekā 700 pilsētās no vairāk nekā 170 valstīm un reģioniem, apkalpo vairāk nekā vienu trešdaļu no pasaules iedzīvotājiem. 2018. gadā ieņēmumi no “Huawei Enterprise Business Group” biznesa pirmo reizi pārsniedza 10 miljardus ASV dolāru. Vairāk informācijas - e.huawei.com

Par LIKTA:

Latvijas Informācij​as un komunikācijas tehnoloģijas asociācija dibināta 1998. gadā, apvienojot nozares vadošos uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus. LIKTA mērķi ir sekmēt IKT nozares izaugsmi Latvijā, veicinot in​formācijas sabiedrības attīstību un IKT izglītību, ceļot Latvijas konkurētspēju starptautiskā mērogā. Asociācija sniedz profesionāļu viedokli valsts institūcijām likumdošanas un citos ar nozari saistītos jautājumos, kā arī uztur ciešus sakarus ar Latvijas un ārvalstu IKT jomas asociācijām. Vairāk informācijas - https://likta.lv/

SIA Communications & Strategies
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums