Dzīvokļa remonts: 7 noderīgi padomi


Foto: Shutterstock.com
Jauns mājoklis vai jau krietni labi iepazīts – remonts ir iespēja ieviest jaunas vēsmas, sakārtot visu sev tīkamā veidā un vienkārši padarīt vidi patīkamāku. Tādēļ šoreiz – septiņas lietas, par ko padomāt pirms remonta sākšanas.

Iedvesmas VAR būt pārāk daudz

Pirms remonta sākšanas šķiet, ka labi apsvērt visas iespējas un tad izvēlēties, ko īsti darīt un kādu dizainu veidot. Taču ko mūsdienās nozīmē “visas iespējas”? Laikā, kad valda iespēju bezgalība, iedvesmas meklējumi tikai rada apjukumu, līdz beigās vienkārši nolaižas rokas. Tādēļ stundas, kas tiks pavadītas dizaina portālos, instagramā un pinterestā, visticamāk, tiks pavadītas velti. Visu, kas patīk, īstenot nekad neizdosies (jo īpaši tad – ja patīk gan gotisks stils, gan skandināvu mājīgums vienlaikus), tādēļ svarīgi nospraust virzienu, izvēlēties galveno elementu un tad pārējo saskaņot ap šo centru.

Ar saskaņošanu VAR pārcensties

Nereti, kad galvenais elements vai krāsu tonis ir izvēlēts, šķiet, ka viss jāpakārto šim vienam centram. Piemēram, izvēloties gaiši zilas tapetes, var šķist, ka vajag zilu paklāju, zilu lustru, zilus aizkarus, mēbeles ar ziliem akcentiem... Tas ir par daudz. Elementiem un toņiem jābūt saskanīgiem, bet ne pārcentīgi saskaņotiem. Drošākā taktika – izvēlēties neitrālo fona toni un pieskaņotu akcenta toni.


Foto: Shutterstock.com

Kvalitāte pār kvantitāti

Izvēloties gan materiālus, gan interjera elementus, svarīgi skatīties ne tikai uz vizuālo iespaidu, bet arī kvalitāti. It īpaši tas attiecas uz elementiem, kam paredzēts kalpot ilgus gadus. Tāpat arī grīdu segumi un sienu krāsas – lai arī brīžam šķiet, ka kāda gan starpība un kāpēc maksāt vairāk, patiesā vērtība parādās vēlāk, kad, piemēram, rodas nepieciešamība sienas mazgāt.

Izvērtējiet prioritātes

Ja remontu plānots paveikt saviem spēkiem, jānosaka skaidras prioritātes – kam jābūt paveiktam ātrāk, kas var gaidīt. Piemēram, izlietnes uzstādīšana vannas istabā īsti nav atliekama, savukārt sienu glezniņas var pielikt jebkurā laikā arī tad, kad viss jau ir paveikts. Sākot remontu, nereti gribas ķerties uzreiz pie patīkamākās daļas – iekārtošanas un dekorēšanas. Taču – tas ir tikai pats, pats pēdējais posms, ko piedevām var arī atlikt. Vispirms – elektroinstalācija, siltumizolācija, ūdensvadi, kanalizācija un sienu apdare.

Dariet visu ar mērlenti rokā

Neticami, cik ļoti var samazināt dzīvokļa remonta izmaksas, ja pietiekami rūpīgi visu saplāno. Piemēram, grīdas segumi mēdz būt visai dārgi, tādēļ – jo precīzāks daudzums tiks nopirkts, jo labāk. Taču uzreiz arī jādomā par to, kāda būs iespēja piepirkt klāt to, kas būs iegādāts par maz. Piemēram, iegādājoties kaut ko ar akcijas cenu, vēlāk papildināt krājumu var arī neizdoties. Izmaksas plānojiet reālistiski un rūpīgi – tā, lai kredīts nebūtu glābiņš no neparedzētiem izdevumiem.   

Plānojiet, domājot par kopšanu un ergonomiku

Svarīgi atcerēties, ka it viss miteklī būs jākopj – jātīra, jāmazgā vai jāslauka putekļi, tādēļ plānojot par to uzreiz ir jādomā. Piemēram, varbūt ikdienas ērtību vārdā ir ērtāk ieklāt koka grīdu, kas uz tausti ir siltāka nekā flīzes vai lamināts, un iztikt bez paklāja. Tāpat sadzīves priekšmeti noputēs mazāk aiz stiklotām durtiņām. Vaļēji plaukti izskatās labi tikai tik ilgi, kamēr no tiem nav jāsāk slaucīt putekļi.


Foto: Shutterstock.com

Riskējiet ar apdomu

Kad ir sākts dzīvokļa remonts un aptuveni aplēstas dzīvokļa remonta izmaksas, var sākt domāt arī par interjera priekšmetiem. Ja prāts nesas uz kaut ko drosmīgu, piemēram, tirkīzzilu dīvānu vai dzeltenu vannu, uzreiz ir jāpatur prātā, ka šāds elements noteiks toni visā telpā, tādēļ pārējiem elementiem jābūt vai nu klusinātiem, vai arī kaut nedaudz pieskaņotiem. Katrā ziņā jācenšas nepārcensties ar akcenta priekšmetiem vienā telpā.

Lasiet jaunākajā SMScredit.lv bloga rakstā par radošām interjera idejām, ko ieviest savā namā, ja sākts dzīvokļa remonts, lai padarītu to mājīgāku un interesantāku – oriģināli dzīvokļa labiekārtojuma elementi saviem spēkiem.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 1112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums