Mintos pārsniedz 3 miljardus eiro tiešsaistes investīciju aizdevumos


Mārtiņš Šulte, public. foto
Globālā tiešsaistes aizdevumu tirgus Mintos kopējais investīciju apjoms ir pārsniedzis 3 miljardus eiro. Šī atzīme sasniegta tikai četrus mēnešus pēc nesenā uzņēmuma paziņojuma par 2 miljardu aizdevumu investīciju apjoma sasniegšanas. Pēdējā pusgada laikā Mintos ir dubultojis darbinieku skaitu. Patreiz 140 cilvēku lielu komandu strādā ar 65 alternatīvo aizdevumu uzņēmumumu investīcijām piedāvājot investīciju pakalpojumus vairāk nekā 170 000 investoriem visā pasaulē.

Mārtiņš Šulte, Mintos vadītājs un līdzdibinātājs, skaidro: “3 miljardu eiro atzīmes sasniegšana tikai četru mēnešu laikā pēc iepriekšējā paziņojuma, ir apliecinājums tam, ka mēs esam uz pareizā ceļa. Esam izveidojuši jaunu finanšu aktīvu kategoriju un padarījuši to pieejamu privātajiem investoriem, gan tiem, kas tikai sāk darboties investīciju jomā, gan arī pieredzējušiem investīciju profesionāļiem. Esam mainījuši to, kā nauda plūst no tiem, kas vēlas krāt un investēt, pie tiem, kas vēlas to aizņemties. Salīdzinoši ātri esam kļuvuši par populārāko tirgus izvēli tiem, kas vēlas investēt aizdevumos, mūsu lielā aizdevumu apjoma portfeļa un piedāvāto diversifikācijas iespēju dēļ. Tirgus iespējas ir milzīgas. Mēs turpināsim ieguldīt mūsu darbiniekos un piedāvātajos pakalpojumos, vēl vairāk koncentrējoties uz uzņēmuma izaugsmi.”

 

Finanšu investīciju pakalpojumi ilgu laiku bijuši pieejami tiem nedaudzajiem, kuriem ir ievērojams brīvo finanšu līdzekļu apjoms. Pateicoties finanšu tehnoloģijām, pēdējā desmitgadē šie pakalpojumi kļuvuši pieejami daudz plašākai auditorijai. Turklāt aizdevumi, kā naudas līdzekļu kategorija, tradicionāli ir bijuši pieejami tikai institucionālajiem investoriem. Līdz ar tiešsaistes savstarpējo aizdevumu, jeb peer-to-peer, platformu parādīšanos, tirgus ir mainījies, taču piedāvājums investoriem ir bijis ierobežots līdz aizdevumiem, kas izsniegti ar attiecīgo platformu starpniecību, un piesaistīts vienai konkrētai valstij vai aizdevumu veidam.

 

Mintos aizdevumu tirgus piedāvā vienotu tikšanās vietu alternatīvo aizdevumu uzņēmumiem un investoriem, kas vēlās ieguldīt to aizdevumos. Pateicoties sadarbībai ar 65 alternatīvo aizdevumu uzņēmumiem visā pasaulē, Mintos tirgus platforma sniedz vienkāršu, caurskatāmu un diversificētu investēšanas iespēju vairāk nekā 170 000 investoriem visā pasaulē. Investori var iegādāties Mintos aizdevumu tirgū pieejamo aizdevumu daļas, kā arī saņemt procentus, kad aizņēmēji atmaksā aizdevumus. Vidēji Mintos aizdevuma tirgus investori gadā ir saņēmuši savu ieguldījumu ieņēmumus aptuveni 12 % apmērā. Ikviens, kas vēlās pievienoties Mintos aizdevumu tirgum var to ērti darīt no datora vai sava viedtelefona, izmantojot minimālo EUR 10 investīciju summu.

 

Mintos piedāvā trīs dažādus veidus, kā investēt aizdevumos: manuālās investēšanas rīku Manual Investing, automātiskās investēšanas rīku Auto Invest un visjaunāko produktu - Invest & Access. Rīks Manual Investing sniedz iespēju investoriem pašiem precīzi atlasīt aizdevumu kritērijus un filtrus. Šo rīku izmanto daudzi pieredzējuši investori. Auto Invest automātiski investē līdzekļus, saskaņā ar investora izvēlēto investīciju stratēģiju un palīdz ietaupīt laiku. Investori var izveidot paši savu stratēģiju vai arī izmantot kādu no piedāvāto stratēģiju paraugiem, kas pieejami Mintos aizdevumu tirgus platformā. Patreiz aptuveni 80 % no visiem Mintos investoriem izvēlas tieši Auto Invest.

 

Invest & Access ir visvieglākais veids, kā sākt lietot Mintos pakalpojumus. Tas ir pieejams vien dažus mēnešus, taču jau vairāk nekā puse jauno investoriem izvēlas sākt investēt izmantojot tieši Invest & Access. Investors vienkārši nosaka vēlamo investīcijas summu un saņem pilnībā diversificētu investīciju portfeli. Ja rodas vajadzība piekļūt savam iekrātajam kapitālam, investors var jebkurā laikā izņemt naudu; tas gan ir arī atkarīgs no tirgus pieprasījuma.

 

Kopš gada sākuma Mintos ir dubultojis savu darbinieku skaitu, un tagad uzņēmuma birojos Rīgā, Berlīnē, Viļņā un Varšavā strādā 140 darbinieki. Līdz šī gada beigām darbinieku skaitu plānots palielināt līdz 200.

Šī gada aprīlī Mintos uzsāka ilgtspējības iniciatīvu Mintos Impact Fund. Pirmais projekts, kas tiks uzsākts jau šī gada septembrī ir kopfinansējuma jeb crowdfunding kampaņa Pasaules Dabas fonda (WWF) Baltijas Ekoreģiona programmas atbalstam. Projekts tiks realizēts sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu un vairākām citām nevalstiskām partnerorganizācijām no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas un Zviedrijas.

Par Mintos

Mintos ir globālais tiešsaistes aizdevumu tirgus. Mintos ikvienam piedāvā vieglu un pārredzamu veidu, kā investēt aizdevumos, kurus izsnieguši dažādi alternatīvo aizdevumu uzņēmumi visā pasaulē. Kopš savas darbības uzsākšanas 2015. gadā, Mintos ir strauji audzis un kļuvis par pasaulē lielāko šāda veida tirgu, piedāvājot 170 000 investoriem jaunu investīciju veidu. Mintos ir prestižās People's Choice Award saņēmējs pēdējos trīs gadu pēc kārtas, ko pasniedz AltFi, Eiropas vadošo alternatīvo finanšu un finanšu tehnoloģiju uzņēmumu panākumu barometrs.

Vairāk par Mintos pieejams https://www.mintos.com, LinkedIn, Facebook, Twitter.

 

 

Mintos
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli