Čeku loterijas ugunskristības – stabila sistēma, priekšlaicīgi publicēti laimētāji


public. foto
Pirmā čeku loterijas izloze veiksmīgi noslēgusies ar pirmo laimētāju paziņošanu. Loterijas tehniskais risinājums sevi apliecināja kā stabila un droša sistēma, tomēr neiztika arī bez starpgadījumiem – laimētāju saraksts pirms noteiktā laika, uz īsu brīdi, parādījās publiskajā telpā.

Kas notika?

 

Čeku loterijas izloze tieši tā, kā tas rakstīts nolikumā, notika trīs dienas pirms rezultātu publicēšanas. To veic, izmantojot nejaušo skaitļu ģenerēšanas principu. Izloze norisinājās bez aizķeršanās, visi laimētāji tika noskaidroti, bet tā vietā, lai pagaidītu noteiktās pāris dienas, uzvarētāju saraksts negaidīti parādījās Čeku loterijas mājas lapā, kur to pamanīja acīgākie loterijas norišu sekotāji. Problēma tika nekavējoties novērsta un kļūda atklāta. Čeku loterijas tehniskais risinājums ir veidots tā, lai pilnībā izslēgtu cilvēciskā faktora klātbūtni. Tā ir automātiska sistēma, kurā izlozes procesu ietekmēt nav iespējams. Tieši šī iemesla dēļ kļūdu, kas bija ieviesusies sistēmas algoritmā, nebija iespējams noķert pirms tā kļuva publiski pamanāma.

 

Kļūda atklāta, sistēmu turpina uzlabot

 

Mobilly izpilddirektors Ģirts Slaviņš skaidro: “Kopumā mēs esam ļoti apmierināti ar to, kā mūsu sistēma izturēja šo pirmo mēnesi. Tomēr šī bija pirmā izloze un neiztika arī bez starpgadījumiem. Šī gada 9. augustā tika veikta procedūra, kurā sistēmas algoritms nepareizi noteica, vai konkrētās dienas datums un laiks ir pirms vai pēc aprēķināta rezultātu publicēšanas datuma, tāpēc piektdien no rīta uz īsu mirkli tīmekļa vietnē cekuloterija.lv parādījās visi loterijas rezultāti. Mēs esam veikuši visas nepieciešamās darbības, lai šāda situācija neatkārtotos un turpinām monitorēt un uzlabot sistēmas darbību. Atvainojamies visiem, kam šis starpgadījums izraisīja negatīvas emocijas. Uzsveram, ka izloze notika atbilstoši tehniskajai specifikācijai, kad uzvarētājus nosaka katra mēneša otrās nedēļas ceturtdienā. Savukārt informācija par mēneša izlozē laimējušiem čekiem tiek publiskota katra mēneša otrajā svētdienā. Varam apliecināt, ka viss izlozes process notiek ievērojot visaugstākos drošības un godīguma standartus.”

 

Likums ievērots, atbildību vērtēs

 

Arī Valsts ieņēmumu dienests atzīst, ka Čeku loterijas likums nav pārkāpts, tomēr SIA Mobilly atbildība, kļūdas dēļ uz brīdi publiskojot laimētāju datus agrāk, nekā iecerēts, tiks vērtēta. Loterijas dalībniekus un balvu ieguvējus pārpratums nekādā veidā neietekmē. Izlozes process ir pilnībā automatizēts, un visi laimētāji saņems balvas tieši tā kā tas ir paredzēts. Šī gada 12. augusta rītā VID EDS sistēmā jau bija saņemti ap 20 iesniegumi no laimējušo čeku īpašniekiem.


 

Uzziņai

Čeku loterijas tehnisko organizēšanu un īstenošanu uz abpusēja līguma pamata nodrošina SIA Mobilly, attiecīgi nodrošinot uzvarētāju noteikšanas procedūru un datu par uzvarētājiem publicēšanu.

 

Čeku loterijas uzvarētājus ar nejaušo skaitļu ģenerēšanas sistēmas palīdzību nosaka katra mēneša otrās nedēļas ceturtdienā. Savukārt informācija par attiecīgā mēneša izlozē laimējušiem čekiem tiek publiskota katra mēneša otrajā svētdienā – TV3 SuperBingo raidījuma laikā, kā arī pēc tam tie tiek publiskoti tīmekļa vietnēs www.cekuloterija.lv un www.latloto.lv. Visi laimētāji informāciju saņem arī īsziņā uz mobilā tālruņa numuru, kuru norādījuši čeka reģistrācijas brīdī.

Čeku loterijas tehnisko organizēšanu un īstenošanu uz abpusēja līguma pamata nodrošina SIA Mobilly, attiecīgi nodrošinot uzvarētāju noteikšanas procedūru un datu par uzvarētājiem publicēšanu.

 

Fox Consulting
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 171819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana