"Balticovo" šajā vasarā plāno iepirkt 100 000 tonnu graudu no vietējām zemnieku saimniecībām

Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražošanas uzņēmums AS "Balticovo" jau ir uzsācis graudu iepirkšanu un iegādājies pirmos 10 tūkstošus tonnu barības izejvielu vistu barībai. "Balticovo" Iecavā un Bēnē iepērk ziemājus – kviešus un miežus, kā arī rapsi, garantējot arī mazajām saimniecībām PVN kompensāciju 14% apmērā. Šajā sezonā no Latvijas lauksaimniekiem uzņēmums iepirks līdz pat 100 tūkstošiem tonnu graudu.

“Pagājušajā gadā sausās vasaras dēļ graudu kvalitāte bija slikta un ražība ļoti zema, no kā cieta gan uzņēmumi, kas iepērk graudus, gan zemnieki, jo no regulārās ražas apjomiem pagājušā gada raža vietām samazinājās pat uz pusi. Šogad redzam, ka laikapstākļi pagaidām ir pārsvarā labvēlīgi un prognozējama laba raža. Tomēr tāpat kā ikviens zemnieks arī mēs sekojam līdzi laikapstākļiem, jo vistu barībai nepieciešami kvalitatīvi graudi,” atzīmē uzņēmuma komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Viņš arī norāda, ka šogad vidējā kviešu raža un graudu kvalitāte ir ļoti laba, taču pagājušā gada pieredze liecina, ka lietains laiks to var sabojāt, tāpēc ir svarīgi paspēt piegādāt graudus, kamēr laikapstākļi ir labvēlīgi.

Lai sniegtu papildu atbalstu vietējiem zemniekiem, “Balticovo” garantē PVN kompensāciju 14% apmērā ne tikai lielajiem ražotājiem, kas pārdod graudus lielos apmēros, bet arī mazajām zemnieku saimniecībām.

Balticovo” pašlaik iepērk ziemājus – kviešus un miežus, kā arī rapsi, kas tiek piegādāts Bēnes elevatorā.  Kvieši, mieži un rapsis tiek izmantoti vistu barības ražošanai. Visa rapša raža tiek pārstrādāta -  gan eļļa, gan rapšu rauši tiek izlietoti barībā vistām, lai iegūtu ar omega-3 taukskābēm bagātas olas.

Vairāk informācijas par graudu iepirkšanu:

http://www.balticovo.lv/lv/ieperkam-graudus/graudu-iepirkums/

Par AS “Balticovo” – lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā ar vairāk nekā 45 gadu nozares pieredzi. “Balticovo” ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos un eksportē aptuveni 70% no saražotās produkcijas. Produkcija tiek eksportēta uz Eiropas valstīm, to skaitā citām Baltijas valstīm, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju, Austriju, Franciju, Itāliju, Poliju, Čehiju, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju, Rumāniju un Bulgāriju, kā arī uz Ziemeļameriku, Japānu, Vidusāziju, Āfrikas un Tuvo Austrumu valstu reģionu. 2019. gadā “Balticovo” plāno ieguldīt 5 miljonus eiro, lai uzbūvētu jaunu 4000 kvadrātmetru lielu ražošanas cehu un modernizētu vienu no esošajiem cehiem. 8 miljoni eiro tiks investēti ārpus sprosta dēto olu ražošanas palielināšanā, lai apmierinātu augošo pieprasījumu eksporta tirgos un arī Latvijā. Uzņēmuma ražotne un filiāles atrodas Iecavā, Madonā un Daugavpilī, un tas ir saņēmis VARAM atzinību par ilgtspējīgu pieeju uzņēmējdarbībai un nozīmīgu reģiona attīstības virzīšanu, kā arī atkārtoti atzīts par vienu no labākajiem darba devējiem Zemgales reģionā.

AS “Balticovo”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi