BITE šogad investēs 150 000 eiro darbinieku 3. līmeņa pensiju fondu iemaksās

Eiropā daudzās valstīs uzņēmēju vidū arvien pieaug tendence kā darbinieku bonusu sistēmas sastāvdaļu ieviest iemaksas 3. līmeņa pensiju fondos. Savukārt SEB Latvijā veiktā pētījuma "Pensometrs" datos ik gadu redzams, ka pieaug darba ņēmēju vēlme saņemt darba devēja nodrošinātu uzkrājumu pensijas vecumam. Šogad to uzsācis arī mobilo sakaru operators BITE, investējot 150 000 eiro darbinieku 3. līmeņa pensiju fondu iemaksās.

Šobrīd tirgū darba devēju piedāvāto bonusu spektrs darbinieku motivācijas un lojalitātes veicināšanai ir plašs. Lai arī dažādas aptaujas parāda, ka starp izplatītākajiem darba devēja nodrošinātiem papildu labumiem aizvien ir finansiālas prēmijas, kas tiek saņemtas kopā ar ikmēneša algu vai gada nogalē, aizvien lielāku popularitāti iemanto, piemēram, veselības apdrošināšana, darba devēja līdzfinansētas mācības un dalība dažādās konferencēs u.tml. motivējošas iespējas.

Vienlaikus visā pasaulē arvien vairāk uzņēmumu kā darbinieku bonusu sistēmas sastāvdaļu ievieš iemaksas 3. līmeņa pensiju fondos. Eiropā darba devēju pensiju shēmas dažādās to izpausmēs pastāv jau ar vairāk nekā 50 gadu, bet Baltijā tās sāka attīstīties pirms 20 gadiem. Piemēram, Nīderlandē pensiju uzkrājumi, kas tieši balstīti uz darba devēju līdzdalību jau 100 gadu garumā, būtiski pārsniedz iekšzemes kopproduktu.

“Rūpes par cilvēkiem tostarp mūsu darbiniekiem ir viena no BITES vērtībām, tāpēc ik gadu ieguldām viņu motivācijā, lojalitātē un izaugsmē. Šogad, investējot 150 000 eiro un sadarbojoties ar SEB, pirmo reizi uzsākam iemaksu veikšanu to darbinieku 3. līmeņa pensiju fondos, kuru stāžs uzņēmumā ir vismaz 2 gadi. Līdztekus jau esošajam labumu grozam, kurā ietilpst, piemēram, veselības apdrošināšana, līdzfinansētas mācības u.c. bonusi, iemaksas 3. līmeņa pensiju fondos ir ilgtermiņa artava darbinieku nākotnes labklājībā un lojalitātē,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Kopumā Latvijas uzņēmumi arvien vairāk izmanto privāto pensiju fondu pakalpojumus, lai palīdzētu saviem darbiniekam saglabāt augstāku dzīves līmeni pensijas vecumā. SEB veiktajā pētījumā “Pensometrs” ik gadu redzams, ka pieaug darba ņēmēju vēlme saņemt tādu darba samaksu, kas ietvertu arī papildu uzkrājumu pensijas vecumam. Papildus tam, par 2% pieaudzis to darba devēju skaits, kuri veic iemaksas savu darbinieku pensiju fondos. 

‘’Ja darba ņēmējs izprot, ka dzīves periods, kurā viņš ir darba attiecībās, ir īstais laiks uzkrājumu radīšanai, jo tas ļaus saņemt lielākus ienākumus pēc pensionēšanās, tad ilgtermiņu bonusu sistēma ir visnotaļ motivējoša. Protams, arī valsts atbalsts ar nodokļu atvieglojumiem gan uzņēmumiem, gan darba ņēmējiem ir labvēlīgs tieši šai bonusu sistēmai. Savukārt, ja uzņēmēji vēlas strādāt un piedāvāt pakalpojumus ilgtermiņā, tad iedzīvotāju labklājības līmenis vecumdienās ir ļoti nozīmīgs, it sevišķi ņemot vērā dzīves ilguma palielināšanos,’’ rezumē SEB pensiju fonda valdes priekšsēdētāja Dace Ljusa.

Viņa papildina, ka šobrīd privātos pensiju uzkrājumus darbinieku labā veido sociāli atbildīgi uzņēmumi, kas piekopj ilgtermiņa darba devēja tradīcijas.

Par BITI:

BITE ir visstraujāk augošais mobilo sakaru operators Latvijā, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. Tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā uzņēmums ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Pateicoties pārdomātai tīkla attīstības stratēģijai, operators nodrošina sabalansētu tīkla kvalitāti, kas ļauj nodrošināt klientiem Ultra HD kvalitātes balss pakalpojumus, īpaši zemus latentātes jeb signāla aiztures rādījumus, stabilu un ātru internetu u.tml. Šobrīd jaudīgais BITES 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

BITE
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

janvāris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli