No ārvalstīm ievestas automašīnas - mīti un patiesības


Foto: Shutterstock.com
Latvijā lietotu vai mazlietotu auto iegāde ir samērā ierasta parādība. Autoplači ir pilni ar dažādu marku un modeļu braucamajiem, kuri nāk ne tikai no Latvijas, bet lielā skaitā tiek ievesti arī no ārvalstīm. Problēmas rodas tajā brīdī, kad pircēji pārāk maz uzmanības velta šo automašīnu tehniskā stāvokļa novērtēšanai.

Jau ilgu laiku pastāv dažādi mīti par no ārvalstīm ievestiem braucamajiem – Vācijā tiem ir liels nobraukums, Francijā auto ir bieži avarējuši, no Nīderlandes ieved slīkušus auto, savukārt, no Itālijas tiek vestas vienīgi kompaktas automašīnas. Turpinājumā noskaidrosim, kuri no mītiem izrādījušies patiesi, bet kuri nē.

Auto no Vācijas

Tas, ka ievestajām automašīnām ir liels nobraukums lielākoties atbilst patiesībai. Situācija mēdz būt tāda, ka šiem auto vienkārši tiek piekoriģēts patiesais nobraukums. Lai gan mīts ir izrādījusies patiesība, tā nav nopietnākā problēma ar kuru pircējam ir jāsaskaras. Ļoti iespējams, ka izdevīgāk ir pirkt automašīnu no Vācijas ar lielāku nobraukumu, nekā no Latvijas ar mazāku. Tam ir vairāki iemesli – Vācijā ir daudz labāks ceļu stāvoklis; vācieši vairāk atļaujas savu auto remontēt izmantojot kvalitatīvas detaļas; ziemās Vācijā ceļi netiek kaisīti ar sāli un smiltīm. Vairāk jāuztraucas būtu par negadījumos bojātām automašīnām. Mazliet vairāk kā gadu neseni dati liecina, ka aptuveni 31% no ievestajām automašīnām ir pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem.

Auto no Francijas

No Francijas patiesi tiek ievesti visai daudz automobiļi pēc ceļu satiksmes negadījumiem. Tie gan pārsvarā notiek pilsētu vidēs, kas nozīmē dažādas buktes, skrāpējumus, sadauzītus bamperus un diskus. Šādi bojājumi ir viegli izlabojami un nerada nopietnus kaitējumus auto ģeometrijai. Pārbaudot auto stāvokli uzmanība ir jāvērš šo avāriju izmaksām, ja tādi dati ir pieejami. Ja izmaksas ir lielas, tad arī avārija ir bijusi pietiekami nopietna, kas varētu būt zīme, ka no darījuma labāk atkāpties.


Foto: Shutterstock.com

Auto no Nīderlandes

Šis mīts nav pilnībā apstiprināts, jo nav pieejama konkrēta informācija par to vai tieši no Nīderlandes tiek ievestas vairāk slīkušas automašīnas, nekā no citām valstīm. Apskatot automašīnu, kas ievesta no šī reģiona, drošības labad jāpārliecinās par rūsas klātbūtni arī grūtāk pieejamās vai ne tik uzkrītošās vietās – zem grīdas paklājiņiem vai bagāžas nodalījuma tapsējuma. Jāatceras, ka rūsa tikpat labi var veidoties arī no salīdzinoši mitrā Nīderlandes klimata, ja automašīna nav bijusi pietiekami labi apkopta.

Auto no Itālijas

Daļēji varētu piekrist, ka no Itālijas nāk neliela izmēra automašīnas, jo pilsētvidē tās ir ļoti piemērotas manevrēšanai nelielās ieliņās. Neskatoties uz to, autoplači un portāli ir pietiekami piesātināti arī ar apvidus automobiļiem un gariem universāļiem. Pērkot automašīnu, kas nākusi no Itālijas, jābūt ļoti uzmanīgiem. Tāpat kā Francijā, šie auto bieži tiek iebuktēti un saskrāpēti. Arī servisa vēsture, iespējams, nebūs tā spīdošākā – itāļi savus auto remontēt un apsekot mēdz vest uz nelicenzētiem servisiem. Tas tiek darīts, jo auto pārsvarā tiek izmantots neilgu laiku, līdz tiek nomainīts pret jaunu.


Foto: Shutterstock.com

Autoplači ir laba vieta, kur atrast savu nākamo auto, ja zini kam pievērst uzmanību. Nevajadzētu tik daudz koncentrēties uz to, no kuras valsts automašīna ievesta, bet vairāk uz to, kāds ir tehniskais stāvoklis un vēsture. Autobraucēji mēdz būt dažādi, tāpat kā viņu attieksme pret savu braucamo. Ir mīti, kuri apstiprinās realitātē, taču tam nevajag būt par pamatu auto izvēlē.

Apmeklē lielāko lietoto auto pārdevēju Baltijā - BRC Autocentrs. Tur varēsi izvēlēties auto no visas Eiropas!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli