"Maxima Latvija" apgrozījums 2018.gadā audzis par 6.4%


public. foto
"Maxima Latvija" auditētais apgrozījums 2018. gadā bija 776.6 miljoni eiro, kas ir par 6.4% vairāk nekā 2017.gadā. Investīcijas veikalu tīkla attīstībā, kā arī klientu un darbinieku ērtībās sasniedza 18 miljonus eiro, savukārt peļņa - 21.9 miljonus eiro.

“2018.gads bija pagrieziena punkts “Maxima Latvija” attīstībā. Rezultātu mēs sasniedzām, samazinot cenas un mērķtiecīgi investējot klientu iepirkšanās pieredzē, darbinieku ērtībās un darba vidē, tostarp attīstot jaunu veikalu formātus. Turpinot klientiem nodrošināt zemu cenu, šogad koncentrēsimies uz klientu apkalpošanas līmeņa celšanu, paplašināsim veikalu tīklu tuvāk mājām, dažādosim preču sortimentu, kā arī ieviesīsim ilgtspējīgus risinājumus visos uzņēmuma darbības posmos. Šogad veikalu tīkla izvēršanā un klientu iepirkšanās pieredzes uzlabošanā plānojam investīcijas vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā,“ rezultātus komentē “Maxima Latvija” valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Kopumā 2018.gadā “Maxima Latvija” ir investējusi 18 miljonus eiro 6 jauno un 10 esošo veikalu rekonstrukciju darbos, kā arī ieguldījusi darbinieku ērtībās un darba vides pilnveidošanā. Uzņēmums būtiskus resursus veltīja arī dažādu tehnoloģisku inovāciju ieviešanai, tostarp elektromobīļu krāvēju iegādei darbam noliktavās, bet veikalos uzstādot modernu, energoefektīvu LED apgaismojumu, videi draudzīgas tehnoloģiskā aukstuma iekārtas, kas darbojas bez freona un ļauj atgūt radīto siltumu. Tāpat uzstādītas 269 jaunas pašapkalpošanās kases.

“Maxima Grupe” ietvaros, vēl viens svarīgs sasniegums uzņēmuma starptautiskajai izaugsmei bija kredītreitinga BB+ saņemšana un veiksmīga obligāciju emisija 300 miljonu apmērā ar 5 gadu obligāciju dzēšanas termiņu. Attiecīgi tika turpināta veikalu tīkla izvēršana un esošo veikalu rekonstrukcija, uzlabojot klientu apkalpošanu, ieviešot jaunus risinājumus un veicinot darbības efektivitāti, lai nodrošinātu zemākas cenas pircējiem.

Šogad mazumtirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” investīciju programmas laikā uzņēmums turpinās būtiski paplašināt veikalu tīklu, atverot vairākus jaunus lieformāta veikalus, virkni mazā formāta veikalu, kā arī pilnībā rekonstruējot 10 esošos veikalus, daļu no tiem būtiski paplašinot. Jau ziņots, ka veicinot ērtu un pieejamu iepirkšanos, “Maxima Latvija” veikalu tīkla izvēršanā un klientu iepirkšanās pieredzes uzlabošanā 2019.gadā plāno veikt investīcijas vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā. 

Par SIA „Maxima Latvija”:

SIA "Maxima Latvija" ir mazumtirdzniecības tīkls ar 165 veikaliem Latvijā, no kuriem 129 ir “X” formāta veikali, 24 ir “XX” un septiņi ir “XXX” formāta veikali, kā arī pieci ir "Maxima Express" veikali. Šogad "Maxima" ir kļuvusi arī par elektromobilitātes līderi Ziemeļeiropā, ieviešot ar litija jona akumulatoriem darbināmus krāvējus un videi draudzīgu tehnoloģiju, kas vienkāršo darbinieku ikdienas darbu un padara to krietni ērtāku. Uzņēmuma veikalos strādā aptuveni 7500 profesionāļi, uzņēmumam ir divi loģistikas centri un interneta pārtikas preču veikals barbora.lv. "Maxima" veikali sortimentā Latvijā ir līdz pat 60 000 produktu. "Maxima" turpina paplašināt vietējo produktu sortimentu un piegādā tos no lauksaimniekiem, zemniekiem, vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, kā arī amatniekiem, kuri atrodas tuvu pircēju dzīvesvietām. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas "Maxima Grupe", kas ir lielākais mazumtirdzniecības tīkls un darba devējs Baltijas valstīs ar vairāk nekā 30 000 darbinieku piecās valstīs (Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā).

SIA „Maxima Latvija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli