Augļi un dārzeņi jaunajā sezonā: ko ēst pavasarī?


Foto: Shutterstock.com
Pavasarī gribas būt ārā, baudīt pirmos saules starus un mēnešiem gaidīto siltumu, taču daudziem cilvēkiem pavasaris drīzāk asociējas ar spēku pagrimumu, miegainību un vājumu. Iemesls – vitamīnu un minerālvielu trūkums, ar ko var tikt galā, pateicoties veselīgam uzturam. Pavasaris ir laiks, kad ikdienas maltītēs atgriežas svaigi augļi un dārzeņi, bet vai Jūs zināt, kā izveidot patiešām veselīgu pavasara ēdienkarti?

4 ieteikumi augļu un dārzeņu izvēlē

Pateicoties starptautiskajai tirdzniecībai, Latvijas iedzīvotājiem cauru gadu ir pieejami visdažādākie produkti, bet svaigi, tikko nobrieduši augļi un dārzeņi ir pirmajā vietā vitamīnu un minerālvielu ziņā. Pavasarī var droši iegādāties ne tikai vietējo, bet arī ārzemju produkciju, tādējādi veidojot daudzveidīgu un negarlaicīgu uzturu. Izvēloties augļus un dārzeņus pavasara maltītēm, ņemiet vērā, ka:

  • par veselību un labu garastāvokli lielā mērā ir atbildīgi B grupas vitamīni, ko lielos daudzumos satur zaļumi. Pavasarī droši lietojiet uzturā lociņus, dilles, pētersīļus, neaizmirstiet arī par skābenēm un spinātiem;
  • dzeltenie, oranžie un sarkanie dārzeņi un augļi ir visnoderīgākie veselībai. Pievērsiet uzmanību ne tikai ierastajiem tomātiem vai paprikai, bet arī redīsiem, sarkanajiem sīpoliem, granātāboliem;
  • veidojot veselīgu pavasara ēdienkarti, neaizmirstiet, ka kartupeļi nevar aizvietot citus dārzeņus. Lai gan kartupeļiem ir samērā augsta uzturvērtība, tie tiek pieskaitīti cieti saturošo produktu grupai, un ar tiem nav ieteicams aizrauties;
  • jo krāsaināks ir Jūsu šķīvis, jo labāk, jo dažādu krāsu augļi un dārzeņi satur dažādas noderīgas uzturvielas. Vislabāk ir kombinēt daudzkrāsainus augļus un dārzeņus ar zaļumiem, lai nodrošinātu savam organismam vitamīnu un minerālvielu trieciendevu.

Kā aprēķināt pareizu augļu un dārzeņu patēriņu?

Lai uzņemtu nepieciešamo uzturvielu daudzumu, ieteicams ik dienu lietot uzturā 5 - 8 augļu un dārzeņu porcijas. Par porciju tiek uzskatīts:

  • viens vidējā izmēra auglis vai dārzenis;
  • divi - trīs nelieli augļi vai dārzeņi;
  • ogu sauja;
  • pāris melones vai arbūza šķēles;
  • trīs ēdamkarotes sasmalcinātu dārzeņu;
  • viena lapu salātu bļodiņa.

Mūsdienu cilvēku uzturā ir novērojams augļu un dārzeņu trūkums, taču arī pārmērīga aizraušanās ar svaigu produkciju nenoved pie labiem rezultātiem. Lai nebūtu jāmokās ar vēdergraizēm, lietojiet augļu un dārzeņus mērenos apjomos, bet regulāri, gan pavasarī, gan citās sezonās.

Lai pielāgotu ikdienas maltītes veselīga uztura vadlīnijām, mājās vienmēr jābūt pietiekamiem augļu un dārzeņu krājumiem, turklāt produktiem jābūt svaigiem. Ja Jums negribas katru dienu doties uz veikalu un stiept mājās smagas iepirkumu somas, izmantojiet mūsdienīgu risinājumu un pasūtiet pārtiku internetā!


Foto: Shutterstock.com

Dārzeņi interneta veikalā – gudra izvēle 21. gadsimtā

Pārtikas preču piegādes serviss Barbora aizvieto gājienu uz lielveikalu. Barbora sortimentā ir gan Latvijas iedzīvotāju iecienītākā pārtika ikdienas patēriņam – gurķi, tomāti, kartupeļi, – gan eksotiskie augļi un dārzeņi, piemēram, kumkvati, kivi, avokado, melones u.c. Daudzi produkti tiek pasūtīti vietējās zemnieku saimniecībās, ir pieejami arī augļi un dārzeņi ar ES ekoloģisko marķējumu.

Moderni interneta veikali nodrošina ne tikai ērtu pasūtīšanu un piegādi pie mājas durvīm, bet arī atbilstošus pārtikas piegādes nosacījumus un kvalitatīvu produktu atlasi. Barbora preču klāsts tiek regulāri pārlasīts un papildināts, un Barbora darbinieki nokomplektē klientu pasūtījumu grozus tā, it kā to darītu paši sev. Pasūtījumi tiek piegādāti speciāli aprīkotās mašīnās, tāpēc Barbora pārtika vienmēr ir svaiga, vizuāli pievilcīga un droša lietošanai uzturā.

Augļi un dārzeņi ir veselīga uztura pamats, un pavasaris ir labākā sezona, kad sākt īstenot dietologu ieteikumus savā dzīvē. Pasūtiet svaigus produktus Barbora.lv mājaslapā un uzdāviniet savam organismam mundrumu un spēku!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli