Swedbank Latvija 2019.gada 1.ceturkšņa rezultāti

Rīgā, 2019. gada 25.aprīlī

• Turpinās spēcīgs aizdevumu portfeļa pieaugums
• Klienti aktīvi izvēlas lietot mobilo pakalpojumu iespējas
• Sākuši darboties divi jauni dzīves cikla pensiju plāni

Rezultāti

Swedbank peļņa 2019.gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada, ir pieaugusi līdz
EUR 29 milj., kam iemesls bija lielāka bankas klientu ekonomiskā aktivitāte un attiecīgi arī lielāki bankas ieņēmumi.

Tīrie procentu ienākumi, salīdzinot ar pērnā gada 1.ceturksni, pieauga par 6 procentiem, ko sekmēja kredītportfeļa izaugsme. Kredītportfelis palielinājās par 5 procentiem, ko nodrošināja pieaugums kā uzņēmumu, tā mājsaimniecību kredītportfelī. Noguldījumu apjoms pieauga par 1 procentu.

Tīrie komisiju ienākumi palielinājās par 5 procentiem, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn. Pieaugumu sekmēja augstāka aktivitāte karšu un maksājumu jomā, kas kompensēja zemāku aktivitāti ieguldījumu pārvaldīšanā. Tikmēr pārējie ienākumi palielinājās par 15 procentiem, galvenokārt pateicoties lielākiem ienākumiem apdrošināšanas jomā.

Kopējie izdevumi gada laikā ir pieauguši par 3 procentiem, ko visbūtiskāk ietekmēja augstākas personāla izmaksas un ieguldījumi digitālajos risinājumos. Kredītu kvalitāte saglabājas augsta, iepriekš veikto uzkrājumu atbrīvošanai nedrošajiem kredītiem sasniedzot EUR 1 milj.

“Gads ir sācies ar strauju izaugsmi gan Latvijas ekonomikai kopumā, gan Swedbank. Uzņēmumi un arī privātpersonas iegulda attīstībā vairāk nekā līdz šim – gada pirmajos trīs mēnešos teju 1000 uzņēmumi ir saņēmuši Swedbank finansējumu biznesa attīstībai, savukārt  vairāk nekā 900 ģimenes ir izmantojušas iespēju iegādāties jaunu mājokli. Salīdzinot ar tendencēm pirms gada, novērojam, ka nu jau lielākā daļa klientu izmanto iespēju savas finanses vadīt ar viedtālruņa palīdzību – Swedbank mobilo lietotni regulāri izmanto 400 tūkstoši klientu, savukārt nu jau vairāk nekā pusmiljons klientu atzinuši, ka ērtākais rīks kā piekļūt bankai ir Smart-ID. Attīstītus un pieejamus pakalpojumus kā biežāko iemeslu par labu Swedbank min arī tie 8000 klienti, kuri kopš janvāra ir papildinājuši Swedbank klientu loku,” stāsta Swedbank vadītājs Latvijā Reinis Rubenis.

Attīstība

Kā daļa no iepriekš iesāktā digitalizācijas procesa, lai uzlabotu uzņēmējiem pieejamos produktus, Swedbank veiksmīgi ieviesa iespēju atvērt uzņēmuma kontu attālināti. Savukārt, lai turpinātu uzlabot uzkrājumu veidošanas paradumus, ir ieviesti jauni dzīves ciklā balstīti pensiju plāni. Tie ir īpaši izdevīgi pielāgoti klientiem, kuri piedzimuši 1970.un 1980.gados – šie plāni automātiski samazina ieguldījumu riska pakāpi, tuvojoties pensionēšanās vecumam.

Swedbank turpina arī iesāktos ilgtermiņa ieguldījumus sociālajās iniciatīvās. Swedbank Finanšu institūts ir veiksmīgi izveidojis Finanšu laboratoriju, kas ir aizraujoša spēle skolēniem. Finanšu laboratorijā skolēni var iegūt padziļinātas zināšanas sava budžeta plānošanā un mācīties rīkoties ar naudu.

Tāpat gada sākumā tika paplašināta skolu programma “Dzīvei gatavs”. Kopā ar Valsts prezidentu ir parakstīts memorands par skolu programmas nākamās kārtas darbību. Vairāk nekā divu mācību gadu laikā Swedbank, kā šīs skolu programmas aizsācēja, ir spējusi nodrošināt vairāk nekā 2000 mācību stundu Latvijas skolās. Šobrīd jau 9 atbildīgi uzņēmumi ir pievienojušies šai Swedbank iniciatīvai, palīdzot nodrošināt vieslekcijas Latvijas skolās. Programmas “Dzīvei gatavs” mērķis ir kļūt par stabili augošu izglītības iniciatīvu, kas nākamo trīs gadu laikā varētu programmai piesaistīt vismaz 100 partneru.

Swedbank ir arī viens no pirmajiem uzņēmumiem Latvijā, kas ir parakstījis Dažādības hartu. Tās galvenais mērķis ir popularizēt sabiedrībā līdztiesības ideju, cieņpilnu attieksmi vienam pret otru un iekļaujošu darba vidi. Dažādības harta ir pieņemta jau 23 Eiropas Savienības valstīs.

Swedbank Latvijā 2019.g.1.ceturkšņa darbības rezultāti ir pieejami: www.swedbank.lv

Swedbank Grupas 2019.g.1. ceturkšņa darbības rezultāti ir pieejami: www.swedbank.com

Swedbank Latvijā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums