Luminor aicina klientus kodu karšu vietā pāriet uz drošākiem autentifikācijas rīkiem

Sākot ar 2019. gada 2. jūliju, Luminor sāks ierobežot maksājumus, kas veikti, izmantojot internetbankas kodu kartes vai GO3 kodu ģenerators. Tā kā kodu kartes būs derīgas līdz šī gada 10. septembrim, klienti šādi pakāpeniski varēs pierast pie drošākiem autentifikācijas veidiem. Izmaiņas tiek ieviestas sakarā ar stingrākām Eiropas Savienības (ES) prasībām attiecībā uz klientu digitālo autentifikāciju, lai pasargātu tos no krāpšanas gadījumiem. Lai nodrošinātu pēc iespējas vienkāršāku pāreju uz jauniem autentifikācijas rīkiem, klienti tiek aicināti savlaicīgi pieslēgties bezmaksas mobilai lietotnei Smart-ID.

Spēkā stājusies ES regula par drošiem tiešsaistes maksājumiem, kuras prasības attiecās arī uz visām Latvijas bankām. Lai veicinātu klientu tiešsaistes autentifikācijas un maksājumu drošību, Luminor plāno pakāpeniski pārtraukt autentifikāciju ar kodu kartēm un GO3 kodu ģenerators. Kodu kartes šobrīd jau uzskatāmas par novecojušu risinājumu, kas mūsdienu vidē vairs nespēj nodrošināt nepieciešamo drošības līmeni, norāda eksperti. Tādēļ uzsākta pakāpeniska pāreja no ierastajām kodu kartēm uz daudz drošākiem autentifikācijas risinājumiem.

Autentifikācija ar kodu karti tika izmantota praktiski kopš internetbanku pirmsākumiem Latvijā, tomēr tās trūkums ir nemainīgie kodi, kas nav dinamiski un var būt pieejami trešajām personām, jo nodrukāti uz pašas kartes.

“Esam lietojuši kodu kartes jau vairākus gadus desmitus, taču digitālā un tehnoloģiju pasaule strauji attīstās un tās vairs neatbilst šodienas prasībām. Līdz ar to, aizstājam kodu kartes ar moderniem mūsdienu risinājumiem, kas pilnībā atbilst šī brīža drošības standartiem. Aicinām klientus pāriet uz alternatīvu maksājumu autentifikācijas rīku – mobilo aplikāciju Smart-ID, kuras lielākā priekšrocība ir ērta, vienkārša un ātra lietošana,” uzsver Kerli Gabriloviča, Luminor Latvija vadītāja.

Smart-ID ir bezmaksas lietotne viedtālruņiem un planšetēm (Android, iOS), kas piedāvā drošu un ērtu piekļuvi internetbankai, mobilajai bankai un tiešsaistes maksājumiem, nodrošinot uzticamu autentifikāciju. To var lejupielādet jebkurā sev ērtā laikā un, lai to izdarītu, nav nepieciešams doties uz bankas klientu apkalpošanas centru. Klientiem, kuri izmanto šo lietotni, vairs nav jālieto kodu kartes, jo maksājumus var apstiprināt, izmantojot viedtālruni.

Ja klientam nav viedtālruņa, vai viņš nolēmis Smart-ID lietotni neizmantot, autentifikācija ir iespējama arī ar kodu kalkulatoru, ko iespējams iegādāties Luminor klientu apkalpošanas centros.

Klientiem, kas joprojām izmanto kodu kartes, jāņem vērā, kā no 2. jūlija spēkā stāsies vairākas svarīgas izmaiņas attiecībā uz pārskaitījumu un dienas limitiem. Lai nodrošinātu klientu pakāpenisku pāreju uz alternatīviem autentifikācijas rīkiem, no šī gada 2. jūlija veikto maksājumu dienas limits ar kodu kartēm un GO3 kodu ģeneratoriem tiks samazināts līdz 50 EUR. Savukārt no 2019. gada 10. septembra pašreizējie autentifikācijas veidi ar kodu kartēm un GO3 kodu ģenerators pārstās darboties.

Klienti, kas savlaicīgi nenomainīs autentifikācijas rīkus, nevarēs piekļūt savai internetbankai vai mobilajai bankai, parakstīt maksājumu uzdevumus vai veikt tiešsaistes maksājumus ar karti tirdzniecības vietās, kas piedalās starptautiskā drošības programmā “Verified by Visa” (apstiprināts ar VISA).

Pārejas perioda laikā Luminor klienti saņems individuālu informāciju, kā arī atbalstu piemērotākā autentifikācijas veida izvēlei.

Luminor
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums