Aigars Kesenfelds pauž gandarījumu par "SWH biroju centra" nākotnes perspektīvām


Foto: Shutterstock.com
2018. gadā biroju centru "SWH biroju centrs", kas atrodas Skanstes ielā 50, Rīgā, iegādājās "SG Capital Partners Fund I". Biroju centru veido 8 ēkas teritorijā, kurā attīstības gaitā izveidojusies ērta un veiksmīga infrastruktūra.

Biroja līdzšinējais īpašnieks un apsaimniekotājs bija “SWH grupa” – akciju sabiedrība, kuras primārais darbības virziens bija konkrētā biroju centra attīstība un iznomāšana, kā arī darījumi ar citiem nekustamajiem īpašumiem.

“SG Capital Partners Fund I” īpašumā jau bija biroju centrs “Duntes nami”, kuru kopējā platība sasniedz 7300 kvadrātmetru. Kopā ar “SWH biroju centru”, kura kopējā iznomājamā platība tiek lēsta ap 40 tūkstošiem kvadrātmetru, “SG Capital Partners Fund I” spēj piedāvāt komersantiem vienu no plašākajiem biroju kompleksiem ne tikai Skanstes apkaimē, bet visā Rīgā. Tāpat ievērojama “SWH biroju centra” priekšrocība ir attīstītā infrastruktūra – teritorijā ir vairāk nekā 850 autostāvvietu, tāpat teritorija ir savienota ar pilsētas centru ar regulāri kursējošiem sabiedriskā transporta maršrutiem.

“SWH biroju centrs” ģeogrāfiski atrodas jaunajā Rīgas darījumu un uzņēmējdarbības centrā – Skanstes rajonā. Pašreizējās attīstības tendences rāda, ka arvien vairāk uzņēmumu novērtē attīstītas biroju telpas un ērtu infrastruktūru, ko spēj piedāvāt straujāk augošais Rīgas mikrorajons. Skanstē tiek attīstīti ne tikai esošie nekustamie īpašumi, bet tiek būvēti jauni objekti, kas paredz gan jaunu biroju, gan dzīvojamo platību izveidi.

Aigars Kesenfelds, bijušais lielākais “SWH grupas” akcionārs, neslēpj, ka priecājas par to, ka “SWH biroju centrs” turpmāk atradīsies “SG Capital Partners Fund I” pārraudzībā. Aigars Kesenfelds arī atzīst, ka vairāku pēdējo gadu laikā ir nopietni strādāts pie “SWH biroju centra” attīstības, un ir pārliecināts, ka “SG Capital” paspārnē šis darbs tiks turpināts labākajā iespējamajā veidā.

“SG Capital” pārstāvis valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs apstiprina, ka attīstības plāns paredz gan ievērojamus ieguldījumus biroju centra attīstībā, gan arī mērķtiecīgu darbu pie turpmākas apsaimniekošanas, nodrošinot labākās ērtības nomniekiem, kā arī domājot par kopējo īpašuma attīstību tālākā nākotnē. Švarcs pauda gandarījumu, ka “SG Capital” nu pieder viens no lielākajiem biroju kompleksiem Baltijā, kā arī norādīja, ka saredz papildu attīstības iespējas vairāk nekā 25 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Sīkākas darījuma detaļas neatklāj ne Aigars Kesenfelds, ne arī “SG Capital”. Zināms vien tas, ka darījums noticis, piedaloties juridiskajam birojam “Fort legal” no pārdevēja puses un juridiskajam birojam “Klavins Ellex” no pircēja puses, kā arī “Latio”, nekustamo īpašumu kompānijai. Aigars Kesenfelds bija lielākais “SWH grupas” akcionārs.

“SG Capital Partner Fund I” ir nekustamā īpašuma fonds, tas ir reģistrēts Latvijā kā komerciāla organizācija. Primārais fonda mērķis – ieguldīt līdzekļus tādos nekustamajos īpašumos visās Baltijas valstīs, kas rada pozitīvu naudas plūsmu un līdz ar to arī peļņu fonda ieguldītājiem. Tieši tādēļ viena no fonda prioritātēm ir tieši nekustamā īpašuma attīstība, radot nomniekiem patīkamu vidi un kvalitatīvu infrastruktūru un līdz ar to arī vērtīgāku īpašumu, kas sniedz lielāku investīciju atdevi.

Vienlaikus ar “SWH biroju centra” pārdošanu tika pilnībā nomainīta arī akciju sabiedrības “SWH grupa” padome. Galvenais “SWH grupas” darbības virziens – biroju kompleksa apsaimniekošana, kā dažādi citi darījumi ar nekustamo īpašumu. “SWH grupa” tika nodibināta 1998. gadā, tās pamatkapitāls bija 1,7 miljoni eiro, tāpat “SWH grupa” ir arī Skanstes attīstības aģentūras biedre. “SWH grupas” patiesā labuma guvējs un lielākais akcionārs pirms pārdošanas darījuma bija Aigars Kesenfelds.

Aigars Kesenfelds neatklāja iemeslus, kādēļ “SWH biroju centrs” tika pārdots, taču atzina, ka ir gandarīts par to, ka iesāktais darbs nekustamā īpašuma attīstībā tiks turpināts un jaunie īpašnieki turpinās iesāktos infrastruktūras uzlabošanas un sakārtošanas darbus. Līdz šim “SWH biroju centrs” ir bijis daudzu nozīmīgu vietējo un starptautisko uzņēmumu mājoklis, kuri augstu novērtējuši biroju centra ērto pieejamību, attīstīto infrastruktūru, kā arī kopējās vides nākotnes attīstības perspektīvas. Aigars Kesenfelds nosauc vairākus uzņēmumus un organizācijas, kas mitinās “SWH biroju centrā”, to vidū ir arī Citadele banka, kas piedalījās biroju centra pārdošanas darījumā.

“SWH grupa” 2017. gada strādāja ar neto apgrozījumu 4 084 000 eiro apmērā, savukārt kopumā uzņēmuma bijuši zaudējumi – tie gada griezumā lēšami ap 196 tūkstošiem eiro. “SWH grupa” nodarbināja 9 darbiniekus. Aigars Kesenfelds neatklāja turpmākos “SWH grupas” attīstības plānus.

Aigars Kesenfelds ir vēl vairāku Latvijā zināmu uzņēmumu un nekustamā īpašuma uzņēmumu dalībnieks, kā arī vairāku nekustamo īpašumu īpašnieks.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums