Neste ierindojusies pasaules 100 ilgtspējīgāko uzņēmumu saraksta trešajā vietā

Neste ir iekļuvusi uzņēmuma Corporate Knights veidotajā 2019. gada 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) trešajā vietā. Pirmajā trijniekā Neste ir iekļuvusi jau otro reizi. Savukārt šajā Global 100 sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 13 gadus pēc kārtas. Neste ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu šajā pasaules kompāniju sarakstā.

“Mēs esam priecināti par iekļūšanu pasaules 100 ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā un pagodināti par vietu labāko trijniekā jau otro reizi pēc kārtas. Tik augstu novērtējumu nav viegli sasniegt, jo visi pasaules ilgtspējīgākie uzņēmumi ar katru gadu arvien vairāk cenšas uzlabot savu veikumu un izvirza jaunus mērķus. Mūsu iegūtā vieta parāda, ka Neste darbības ilgtspējības jomā ir bijušas pareizas un ka mūsu darbinieki cītīgi strādā pie tā, lai mēs saviem bērniem varam atstāt tīrāku planētu,” norāda Neste prezidents un izpilddirektors Peters Vanakers (Peter Vanacker).

Uzņēmums Corporate Knights atzinis, ka “Neste ir pasaulē ilgtspējīgākais energoresursu uzņēmums, jo var lepoties ar nozarē lielāko īpatsvaru ieņēmumiem no videi draudzīgiem produktiem, kā arī vietu augstākajā kvintilē attiecībā uz resursu produktivitāti energoresursu, oglekļa dioksīda, ūdens, NOx un suspendēto daļiņu jomā. Būtiski ir tas, ka Neste var lepoties arī ar izcilām inovāciju spējām un dzimumu līdztiesību uzņēmuma valdē.”

Neste ir ne vien saraksta labākais energoresursu uzņēmums, bet šobrīd uzskatāmi parāda, kā no tradicionāla naftas pārstrādes uzņēmuma var pārtapt par globālu līderi atjaunojamo energoresursu jomā. Neste palīdz transporta nozarei un pilsētām, aviācijas nozarei, kā arī polimēru un ķīmisko vielu ražotājiem uzlabot savu ilgtspējību un arī turpmāk rādīs piemēru atjaunojamo produktu jomā.

“Mēs turpinām pārveidot savu uzņēmējdarbības modeli un vienlaikus labprāt nodrošinām šādas pārveides rīkus arī citiem uzņēmumiem, kas vēlas paaugstināt savu ilgtspējību un samazināt atkarību no jēlnaftas un klimatu ietekmējošām emisijām,” skaidro Vanakers.

Par Global 100

Sarakstā Global 100 iekļautie uzņēmumi tiek paziņoti Davosā notiekošā Pasaules ekonomikas foruma laikā un ir labākie 1,3 % no pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu skaita. Šī saraksta veidošanas laikā tika izmantots 21 kvantitatīvs veikuma rādītājs un tika izanalizēti 7536 uzņēmumi, salīdzinot tos ar citiem pasaules uzņēmumiem. Iegūtajam rezultātam tika piemērots koeficients atkarībā no konkrētās nozares ietekmes uz vidi (2018. gada metodoloģija). http://www.corporateknights.com/reports/global-100/

Par “Neste”

“Neste” ir Somijas vadošais naftas pārstrādes un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums, kura darbība ir vērsta uz augstākās kvalitātes degvielas produktu ar samazinātu emisiju daudzumu ražošanu un tirdzniecību, kā arī industriālo produktu ražošanu, kas tiek izstrādāti saskaņā ar pasaules līmeņa pētījumiem. “Neste” ir līderis pasaulē atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošanā ar ražošanas jaudu vairāk nekā 2 miljoni tonnu degvielas gadā. “Neste” ir arī lielākais uzņēmums pasaulē, kas specializējas degvielas ražošanā no atkritumiem un rūpniecībā izmantoto izejvielu atlikumiem. “Neste” uz ilgtspēju vērstā darbība ir atzinīgi novērtēta “Dow Jones” pasaules ilgtspējības indeksā, un uzņēmums 2018. gadā ir atzīts par 3. ilgtspējīgāko uzņēmumu pasaulē. “Neste” ieņēmumi 2017. gadā bija 13 miljardi eiro, un uzņēmums tiek kotēts Somijas biržā. Ap 5 000 “Neste” darbinieku ikdienā strādā, lai nodrošinātu tīrāku satiksmi, ilgtspējīgāku resursu izmantošanu un labāku dzīves kvalitāti. Vairāk informācijas: www.neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 28 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 72 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv

SIA “Neste Latvija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli