Mintos sāk 2019. gadu ar 100 000 reģistrēto investoru un 1.5 miljardu eiro investīcijām aizdevumos


public.foto
Latvijā dibinātais fintech jaunuzņēmums Mintos 2019. gadu sācis ar 100 000 reģistrēto investoru un 1.5 miljardu eiro investīcijām aizdevumos.

Gandrīz četri gadi - tik ilgs laiks pagāja, līdz Mintos sasniedza pirmo caur platformu investēto miljardu eiro, kamēr 1,5 miljardu eiro atskaites punktu izdevās sasniegt jau tikai četru mēnešu laikā.

Līdztekus tam uzņēmums 2019. gada sākumu atzīmē ar vēl vienu ievērojamu panākumu, proti, 100 000 reģistrēto investoru, kuri veic ieguldījumus caur Mintos platformu. Pateicoties spējai saglabāt vairāk nekā 90% aktīvo lietotāju un proaktīvai attieksmei pret investoru atsauksmēm, kā rezultātā tiek ieviestas dažādas inovācijas, Mintos ir ieguvis vadošo pozīciju Eiropas savstarpējo aizdevumu tirgū.

Mārtiņš Šulte, Mintos valdes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs, uzsver, ka šādus rezultātus ir izdevies sasniegt, pateicoties uzņēmuma orientācijai uz izaugsmi: „Priecājamies, ka mūsu komandu veido izcili spēlētāji - cilvēki, kas ir motivēti kvalitatīvi strādāt un uzlabot mūsu produktu. Šī mērķtiecīgā attieksme veicina Mintos straujo paplašināšanos. 2018. gadā mēs komandu divkāršojām līdz 60 profesionāļiem, un arī 2019. gadā darbinieku skaits, visticamāk, atkal tiks dubultots.”

Mintos, kura galvenais birojs atrodas Latvijā, ir pārstāvēts arī Polijā un Meksikā. Tuvākajā laikā uzņēmums plāno atvērt biroju Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur jau tiek meklēti jauni komandas biedri.

2019. gadā Mintos turpinās iesākto un strādās pie tā, lai palielinātu gan investoru skaitu un darbības ģeogrāfisko pārklājumu, gan arī ieviestu jaunas funkcijas un piesaistītu vērtīgus darbiniekus.

Kā tas viss sākās?

Pirmais Mintos reģistrētais investors bija uzņēmuma produktu vadītājs, kurš veica izmēģinājuma investīciju 18 eiro apmērā, un šī investīcija joprojām ietilpst caur Mintos finansēto aizdevumu portfelī.

Ja neskaita Mintos komandu un darbinieku paziņas, pirmais “īstais” Mintos reģistrētais investors bija no Latvijas, un viņš veica pirmo investīciju 200 eiro apmērā. Šīs summas pārskaitīšana no investora bankas konta uz viņa Mintos kontu prasīja gandrīz trīs dienas, turklāt investēt bija iespējams tikai viena aizdevumu izsniedzēja vienā valstī (Latvijā) izsniegtos aizdevumos. Šis investors joprojām ir aktīvs Mintos aizdevumu tirgū. Pirmā investora godināšanai Mintos birojā pie sienas pielikta ierāmēta viena dolāra naudaszīme. Turpmāko četru gadu laikā kopš pirmās investīcijas veikšanas, Mintos aizdevumu tirgū ieviesta virkne jaunu funkciju, kas nodrošina ātrāku un ērtāku naudas pārskaitīšanu. Ievērojami paplašinātas arī investīciju un diversifikācijas iespējas, un šobrīd Mintos sadarbojas ar 60 aizdevumu izsniedzējiem no 28 valstīm piecos kontinentos.

Četru gadu laikā pirmajam investoram ir pievienojušies vēl 99 999 citu investoru, sākotnēji galvenokārt no Latvijas. Taču 2019. gada sākumā Latvijas investori veido vien 6% no visiem reģistrētajiem investoriem, un Mintos tagad ir globāls aizdevumu tirgus investoriem no 70 valstīm visā pasaulē.

Izaugsme mijiedarbībā

Nesen Mintos savus investorus iepazīstināja ar ļoti gaidītām funkcijām, tostarp, investīciju stratēģijām, Auto Invest rīku otrreizējā tirgū un divu faktoru autentifikāciju. Šīs funkcijas uzlabo investoru pieredzi, kā arī padara investīciju veikšanu vienkāršāku, turklāt papildus drošības uzstādījumi aizsargā lietotāju datus.

Līdztekus inovāciju prioritārajai nozīmei, mēs augstu vērtējam arī mūsu investoru sniegtās atsauksmes. Šo faktoru kopums veido vienu no Mintos pamatprincipiem: ieviest inovācijas, lai ar tehnoloģiju palīdzību uzlabotu finanšu pakalpojumus,” komentē M. Šulte, piebilstot, ka Mintos komanda vienmēr meklē labākus risinājumus, lai izveidotu investoriem draudzīgu produktu.

Kas tālāk?

2018. gadā Mintos pievienojās vairāk nekā 55 000 investoru, kas aizdevumu tirgū investē gan savu uzticību, gan līdzekļus, un tas Mintos ir ļāvis izvirzīties par vadošo spēlētāju Eiropas savstarpējo aizdevumu nozarē. Līdzdarbojoties ar investoriem, komandas biedriem un aizdevumu izsniedzējiem no visas pasaules, Mintos turpinās sniegt labākus finanšu pakalpojumus ar tehnoloģiju palīdzību. Jau tuvākajā nākotnē uzņēmums investoriem piedāvās IBAN (bankas) konta numurus un debetkartes, kā arī Mintos mobilo lietotni. Apvienojot tehnoloģijas ar neizpētītām tirgus iespējām, Mintos komanda turpinās darīt visu iespējamo, lai saviem investoriem nodrošinātu vislabāko pieredzi. Izaugsme ir ceļš, kuru Mintos turpinās arī nākamajos gados, un globālais tirgus ir īstā vieta, lai to sasniegtu.

Zemāk ir redzams investīciju pieauguma temps Mintos aizdevumu tirgū un investoru skaita pieaugums no 2015. līdz 2018. gadam.

Graphic 1: Caur Mintos finansētie aizdevumi

Graphic 2: 2018. gadā caur Mintos finansētie aizdevumi

Graphic 3: Jauni investori Mintos

Graphic 4: Jauni investori Mintos 2018. gadā

Par Mintos

Latvijā radītais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Mintos, kas dibināts 2014. gadā, bet savu pakalpojumu tirgū pieteica 2015. gadā, ir globāla tiešsaistes aizdevumu platforma, kas nodrošina investoriem iespēju vienkāršā, ērtā un caurskatāmā veidā investēt kredītos, kas izsniegti visā pasaulē. Šobrīd Mintos jau ir kļuvis par lielāko šāda veida kredītu tirgu pasaulē ar vairāk nekā 100 000 reģistrēto investoru no 71 pasaules valsts.

Mintos starptautiskie biznesa panākumi pēdējos gados atzīmēti arī ar vairākiem nozīmīgiem industrijas apbalvojumiem - pērn uzņēmums saņēma Spanish FinTech Awards kā ietekmīgākais fintech uzņēmums Spānijā, 2017. un 2016. gadā Mintos ieguva nozīmīgo AltFi People's Choice award, bet 2016. gadā ieņēma otro vietu nominācijā AltFi Eiropas alternatīvo finanšu platforma. 2017. gadā Mintos iekļuva Latvijas Startup zīmolu Top 10 augstajā 2. vietā, bet 2018. gadā noslēdza TOP 3, saņemot apbalvojumu kā mīlētākais fintech startup Latvijā.

 

Mintos
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli