Valsts prezidents atzinīgi vērtē Rīgas Stradiņa universitātes sasniegto zinātnē un pētniecībā


foto;Valsts prezidenta kanceleja
29. augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Rīgas Stradiņa universitātes rektoru un Latvijas Universitāšu asociācijas valdes priekšsēdētāju profesoru Aigaru Pētersonu.

Sarunā tika apspriesta izglītības un zinātnes pārvaldības iespējamā reforma, abām pusēm nonākot pie kopīgiem secinājumiem. Proti, Latvijā būtu primāri jāizdala nacionālā līmeņa universitātes, ko raksturotu mūsdienīgums un starptautiska atpazīstamība, tai skaitā Eiropā un pasaulē atzīti diplomi. Gan E. Levits, gan A. Pētersons bija vienisprātis, ka šīm universitātēm būtu jākoncentrējas uz zinātni ar tam piemērotu finansējumu, aktīvāk jāpiesaista gan ārvalstu reflektanti, gan profesori, tādējādi fokusējoties uz pasaules mēroga izglītību un zinātni. Šajā nozarē reforma ir objektīvi nepieciešama, lai panāktu izaugsmi tajās universitātēs, kurām ir izredzes un iespējas iekļūt labāko sarakstā.

Tāpat abas puses uzskata, ka Latvijā būtu laiks runāt par zinātnes kvalitātes standartu, tai skaitā starptautiskajām publikācijām, kā arī abi atzīst, ka līdzšinējais valsts atbalsts pētniecībai nav bijis pietiekošs.

Tikšanās noslēgumā A. Pētersons uzaicināja Valsts prezidentu apmeklēt Rīgas Stradiņu universitāti, savukārt E. Levits izteica augstu atzinību par universitātes sasniegto zinātnē, pētniecībā un studiju vides modernizēšanā.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums