Noteiks perspektīvākās zaļā biznesa idejas Latvijā


RTU logo
2019. gada 28. augustā – 30. augustā jaunrades un tehnoloģiju festivālā «iNOVUSS» tiks izvēlētas divas komandas, kas pārstāvēs Latviju pasaulē lielākajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2019». Konkursu Latvijā jau otro gadu īsteno Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Dizaina fabrika.

«ClimateLaunchpad» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām. Konkurss apvieno zinātniekus, studentus, novatorus un jaunuzņēmējus, kuru idejas pozitīvi ietekmē klimata pārmaiņas, un kuri vēlas tās īstenot globālā mērogā. RTU ir pilntiesīgs «Climate-KIC» biedrs.

Par ceļa zīmi uz «ClimateLaunchpad 2019» lielo finālu, kas notiks 14. – 15. novembrī Amsterdamā, Nīderlandē, naudas balvām līdz 10 tūkst. eiro un iespēju turpināt idejas attīstību EIT zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmā «Climate-KIC Accelerator», cīnīsies septiņas komandas.

«OBF Technology» izstrādā tehnoloģiju industriālo degšanas procesa optimizēšanai, kas lietojama siltuma un elektroenerģijas ražošanā, kokapstrādē, metāla un keramikas rūpniecībā, bet «Dampis» – nelielus, liekta finiera rāmja elektrotransportlīdzekļus. Tiek izstrādāti arī dažādi digitāli risinājumi, piemēram, «SERGART» piedāvā digitalizēt būvniecības un ēku apsaimniekošanas jomas ikdienas procesus, tā palielinot produktivitāti, «SPARKZ» – ar mobilajā aplikācijā bāzētu rīku veicināt uzņēmumu darbinieku veselību, vienlaikus samazinot uzņēmuma ietekmi uz vidi. «MUNA» radījusi platformu jeb «mantu bibliotēku», kurā lietotāji var aizdot, aizņemties vai izīrēt sev piederošu mantu citiem, tā mazinot atkritumu apjomu un vides piesārņojumu, bet «Connectus» – platformu produktīvākām pārvietošanās iespējām, kas, savedot kopā autovadītājus un pasažierus, varētu mazināt ceļu noslogojumu, uzlabot starppilsētu mobilitāti, veidot drošāku un sociāli atbildīgāku sabiedrību. Savukārt «CYCLE plastic recycling studio» praktiskās nodarbībās, izmantojot plastmasas pārstrādes iekārtas, izglīto sabiedrību par ilgtspējīgu dzīvesveidu.

«ClimateLaunchpad 2019» Latvijas fināls notiks plkst. 18.30 uz «Smart Cafe» skatuves. Nacionālo finālu atbalsta Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris. RTU Dizaina fabrika konkursa dalībniekiem nodrošināja sešu nedēļu apmācības, pilnveidojot prezentācijas prasmes, biznesa modeli, produkta attīstības ciklus.

RTU kopā ar Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Universitāti, Banku Augstskolu, Latvijas Jūras akadēmiju, Liepājas Universitāti un Ventspils Augstskolu «iNOVUSS» izveidojušas arī telti «Ideju Banka». Tajā varēs izzināt programmu «Inovāciju granti studentiem», dažādus inovāciju veicināšanas instrumentus, tajā skaitā, EIT programmas Latvijā, satikt augstskolu pārstāvjus, uzzināt par sadarbības iespējām, iegūt informāciju par uzņēmējdarbības prasmju attīstības aktivitātēm, piemēram, pirmsinkubatoriem, inkubatoriem, «DEMOLA Latvia» programmu, studiju kursiem un pētniecības projektiem. RTU zinātnieki piedalīsies arī dažādās festivāla diskusijās. «iNOVUSS» notiks no 30. augusta līdz 1. septembrim Lucavsalā. Plašāka informācija mājaslapā www.inovuss.lv.

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums