Latvijas Universitāte sniedz izvērstu viedokli Ministru kabinetam, iestājoties pret Ministru kabineta rīkojumu...


Latvijas Universitātes foto
Latvijas Universitāte sniedz izvērstu viedokli Ministru kabinetam, iestājoties pret Ministru kabineta rīkojumu par LU rektora vēlēšanām

Latvijas Universitāte, kategoriski iestājoties pret Ministru kabineta rīkojuma projekta "Par Latvijas Universitātes rektoru" pieņemšanu, sniegusi argumentētu un izvērstu atzinumu Ministru kabinetam. Latvijas Universitāte uzsver ministrijas vilcināšanos sniegt informāciju, tādejādi ierobežojot augstskolas tiesības pilnvērtīgi izvērtēt dokumentus. Atzinumā plaši izklāstīta atbilstošo tiesību normu vēsturiskā izcelšanās un saturs.

Latvijas Universitāte (LU) sniegusi Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam un Valsts kancelejes direktoram Jānim Citkovskim viedokli, skaidrojumu un argumentus par 2019. gada 20. augusta Ministru kabineta rīkojuma projektu “Par Latvijas Universitātes rektoru”, kategoriski iestājoties pret tā pieņemšanu. 

LU uzsver, ka administratīvā procesa ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) informāciju LU ir sniegusi novēloti, nesamērīgi ierobežojot LU tiesības pilnvērtīgi izvērtēt dokumentu, vai nav sniegusi nemaz. IZM LU rektora vēlēšanu lietā ne reizi nav sniegusi informāciju saprātīgos termiņos, turpretī LU likumā noteiktos termiņus par informācijas sniegšanu IZM ir ievērojusi.

Jau ziņots, ka LU šodien, 26. augustā, ir vērsusies Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu pret Latvijas Republiku ar atbildētāja pusē pieaicinātātajām iestādēm Ministru kabinetu un IZM par labvēlīga administratīvā akta izdošanu.

Saskaņā ar valsts varas dalīšanas principu izpildvarai jārespektē tiesu varas kompetence. Tiesisku strīdu risināšana piekrīt tiesu varai. LU lūdz tiesu, pirmkārt, uzlikt par pienākumu izdot labvēlīgu administratīvo aktu – apstiprināt Indriķi Muižnieku par LU rektoru; otrkārt, pieņemt lēmumu par pagaidu noregulējumu, nosakot, ka līdz LU rektora apstiprināšanai rektora pienākumu izpildītājs ir iepriekšējais rektors un līdz sprieduma stāšanās spēkā brīdim LU nav pienākuma rīkot atkārtotas rektora vēlēšanas.

Par Latvijas Universitāti
Latvijas Universitātes vairāk nekā 140 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.  

Latvijas Universitāte
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums