Rīgas izglītības iestādes aktīvi piesaista ES programmas "Erasmus+" finanšu līdzekļus dažādiem projektiem


foto;www.thirdyearabroad.com
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 22. augustā, akceptēja sešus jaunus projektus, kurus par ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas "Erasmus+" finanšu līdzekļiem varēs realizēt piecas Rīgas pašvaldības izglītības iestādes: Rīgas Valsts 3. ģimnāzija (2 projekti), Rīgas Angļu ģimnāzija, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas 80. vidusskola un pirmsskolas izglītības iestāde "Dzilniņa".

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane ir gandarīta par pašvaldības iestāžu lielo aktivitāti, iesaistoties projektu sagatavošanā un īstenošanā, jo katrs šāds projekts paplašina gan pedagogu, gan izglītojamo redzesloku, zināšanas un prasmes, sniedz jaunu pieredzi un uzlabo izglītības kvalitāti.

2019. gada konkursā par mobilitātes projektiem skolu pedagoģiskajam personālam jau ir atbalstīti četri izglītības iestāžu projekti par kopējo summu 86 707 eiro. Šo projektu ietvaros pedagoģiskajam personālam tiek nodrošināta iespēja profesionālai pilnveidei ārvalstīs, uzlabojot un dažādojot metodiskās zināšanas un prasmes, kā arī veidojot plašāku izpratni par izglītības sistēmām citur Eiropā.

Savukārt konkursā par skolu apmaiņas partnerībām ir atbalstīti 30 projekti par kopējo summu 813 638 eiro. Šo projektu ietvaros tiek veicināta inovācija izglītības jomā un labās prakses apmaiņa un pārņemšana. Mobilitātes iespējas izmantota gan skolēni, gan personāls. Finansējumu projektu īstenošanai pilnā apmērā nodrošina Eiropas fondu programma.

Vairākas izglītības iestādes saņēmušas finansējumu abos projektu konkursos, dažas īsteno pat piecus projektus vienlaicīgi. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments novērtē izglītības iestāžu aktīvo starptautisko darbību. Dalība starptautiskos projektos dod pienesumu ne tikai skolas pedagoģiskajam personālam, uzlabojot savu profesionālo kompetenci un sniedzot atgriezenisko saikni citiem kolēģiem, ieguvēji ir arī izglītojamie, kuri, pateicoties projektiem, uzlabo savas svešvalodu zināšanas un prezentācijas prasmes, kā arī padziļina savas zināšanas dažādos jautājumos, tādos kā vide, informācijas tehnoloģijas, uzņēmējdarbība, kultūra un kultūru dažādība un daudzos citos. Visi šie projekti veicina arī starpkultūru dialogu un iecietību.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sniedz atbalstu un konsultē iestādes par iespējām piesaistīt Eiropas Savienības un citu fondu  finansējumu, kā arī palīdz administrēt projekta īstenošanu atbilstoši normatīvajiem dokumentiem.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums