RTU konferencē apspriedīs augstākās izglītības izaicinājumus digitālajā laikmetā


RTU logo
2019. gada 21. marts – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) otrdien, 26. martā, plkst. 10.00 notiks augstākās izglītības nākotnei veltīta konference «Pārmaiņas ilgtspējīgai augstākajai izglītībai», kurā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti. Konference norisināsies RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5.

Konferencē notiks diskusijas, kā Latvijas augstākajai izglītībai jāmainās digitālajā laikmetā, lai tā nezaudētu konkurences cīņā ar pasaules augstskolām.

«Ir jāmainās studiju saturam un formātam. Jaunieši, kuri aug digitālo tehnoloģiju laikmetā un dzīvo virtuālajā pasaulē, aizvien vairāk vēlas, lai viņiem piedāvā fleksiblu studiju formātu, kas atbilst viņu ieradumiem,» saka RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Pasaulē veidojas «virtuālas augstskolas», studentiem nodrošinot digitālu studiju saturu, kas apgūstams jebkurā vietā un laikā. Ja Latvijas augstākā izglītība nemainīsies laikam līdzi, tā zaudēs studentus, kuri izvēlēsies studēt pasaules augstskolās, izmantojot attālinātās studiju iespējas virtuālajā vidē.

Taču jāmainās ne tikai saturam. Augstskolām jāveic arī organizatoriski un administratīvi pilnveides pasākumi, un arī par tiem tiks runāts konferencē.

Lai īstenotu pārmaiņas Latvijas augstākajā izglītībā, būtiska ir lēmumu pieņēmēju izpratne par izglītību 21. gadsimtā, tāpēc konferencē aicināta piedalīties izglītības un zinātnes ministre, kā arī Saeimas deputāti no komisijām, kam jālemj par augstākās izglītības nākotni. Iecerēts konferencē izteikto priekšlikumu kopsavilkumu nodot gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan arī atbildīgajām Saeimas komisijām.

Konferencē piedalīsies un ar referātu uzstāsies arī Igaunijas valsts sekretāra vietnieks izglītības, zinātnes un valodu politikas jautājumos Indreks Reimands (Indrek Reimand). Par nozares un universitāšu sadarbību referēs Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrēja- Dombrovska, savukārt par procesu digitalizāciju nākotnē stāstīs «Swedbank Group» digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš.

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

novembris 2019
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 192021222324
252627282930

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli