RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā uzvar skolēni no Rīgas un Daugavpils


public.foto
2019. gada 18. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā 1. vietu un 900 eiro balvu izcīnīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēns Kārlis Rimaševskis. Viņš ieguva arī iespēju bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām.

K. Rimaševskis savā darbā pētīja antioksidantus – kā uzlabot arilmetilmeldrumskābju antioksidantu šķīdību taukos, izmantojot augstas un zemas kvalitātes no augu eļļām izdalītas taukskābes.

2. vietu un 600 eiro balvu ieguva Daugavpils bērnu un jauniešu centra (BJC) «Jaunība» komanda, kas pētīja 3D modelēšanas iespējas kultūrvēsturisku objektu dokumentēšanā un izpētē. Savukārt 3. vietu un 300 eiro balvu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda, kas izpētījusi saules paneļu sistēmu attīstību Latvijā.

ZPD tradicionāli tika vērtēts arī finālistu individuālais sniegums, balvā piešķirot iespēju bez konkursa iestāties RTU. Budžeta vietu RTU ieguva Rīgas 64. vidusskolas skolēni Ēriks Rasolovs un Valters Šnē, Daugavpils BJC «Jaunība» audzēknis Aleksandrs Samsonovičs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Mārcis Livmanis un K. Rimaševskis no RTU IZV.

Par individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā balvas saņēma Ē. Rasolovs, A. Samsonovičs un K. Rimaševskis.

Par uzvaru konkursa finālā sacentās desmit komandas – trīs no RTU IZV, divas no Ludzas pilsētas ģimnāzijas un pa vienai no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Zvejniekciema vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Rīgas 64. vidusskolas un no Daugavpils BJC «Jaunība».

Lai pieteiktos konkursam, skolēnu komandām skolotāju vadībā bija jāsagatavo un jāiesniedz ZPD par kādu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Darbus vērtēja RTU fakultāšu mācībspēku žūrija.

ZPD konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt pētniecības iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. Konkursu organizē RTU, un tas notiek kopš 2006. gada.

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 202122232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli