ES uzsāk līdzsvarošanas pasākumu piemērošanu atsevišķām ASV izcelsmes precēm saistībā ar ASV lēmumu paaugstināt...


karogs
ES uzsāk līdzsvarošanas pasākumu piemērošanu atsevišķām ASV izcelsmes precēm saistībā ar ASV lēmumu paaugstināt importa tarifus tēraudam un alumīnijam

Nolūkā mazināt ASV paaugstināto tarifu tēraudam un alumīnijam negatīvo ietekmi uz ES ekonomiku, Eiropas Komisija ar visu dalībvalstu vienprātīgu atbalstu ir pieņēmusi Īstenošanas Regulu Nr. 2018/886. Saskaņā ar to, sākot ar 2018. gada 22. jūniju, ES piemēro paaugstinātus importa tarifus atsevišķām ASV izcelsmes precēm.

ASV ar 2018. gada 1. jūniju sāka piemērot paaugstinātus importa tarifus tēraudam un alumīnijam attiecīgi 25% un 10% apmērā, tai skaitā ES izcelsmes tērauda un alumīnija izstrādājumiem.

Šie ir tā sauktie “līdzsvarošanas pasākumi” ES ekonomisko interešu aizsardzībai saistībā ar ASV vienpusējo un nepamatoto lēmumu paaugstināt importa tarifus tēraudam un alumīnijam. Turklāt ASV lēmums neatbilst Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) starptautiskās tirdzniecības noteikumiem, kuri liedz ieviest tirdzniecības ierobežojumus un tādējādi kropļot godīgu konkurenci. Savukārt ES ieviestie pasākumi pilnībā atbilst PTO noteikumiem, kuri ļauj ES līdzsvarot savstarpējo tirdzniecību ar ASV par tādu eksporta vērtību, ko skāruši ASV pasākumi tēraudam un alumīnijam.

ASV izcelsmes produktu, kam piemēros papildu tarifu sākot ar piektdienu, 22. jūniju, sarakstā ir tērauda un alumīnija izstrādājumi, lauksaimniecības preces, kā arī virkne citu produktu un izstrādājumu (saite uz pilnu produktu sarakstu).

Pēc Eiropas Komisijas aprēķiniem ASV paaugstinātie tarifi, balstoties uz 2017. gada datiem, kopumā ES eksportam radīs kaitējumu 6,4 miljardu eiro apmērā gadā. Īstenošanas regula paredz līdzsvarošanas pasākumu 2,8 miljardu eiro vērtībā ieviest nekavējoties, bet atlikušo daļu, kas novērtēta par 3,6 miljardiem eiro – trīs gadu laikā vai ātrāk, ja PTO strīdu izšķiršanas institūcija atzīs ASV pasākumus par neatbilstošiem.

ES līdzsvarošanas pasākumi būs spēkā tik ilgi, kamēr ASV neatcels savus pasākumus.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums