Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Katrs otrais mobilo sakaru lietotājs atzīst, ka pēc regulējuma "Viesabonē kā mājās" stāšanās spēkā ir mainījušies viņa sakaru lietošanas paradumi, liecina mobilo sakaru operatora BITE un kompānijas "Norstat Latvija" veiktās aptaujas dati.

Teju trešdaļa jeb 29% aptaujāto atzīst, ka viesabonēšanas tarifu atcelšana Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs ir būtiski ietekmējusi viņu mobilo sakaru lietošanas paradumus. Ja iepriekš, uzturoties ārpus Latvijas, cilvēki ierobežoja mobilo sakaru lietošanu, tā izvairoties no papildu maksām, tagad viņi mobilos sakarus viesabonēšanā lieto brīvāk un drošāk. Katrs piektais aptaujātais pēc viesabonēšanas tarifu atcelšanas, izbraucot ārpus Latvijas, ne vien zvana un sūta īsziņas, bet ir sācis aktīvi lietot arī mobilo internetu. Salīdzinājumam BITES aptaujā, kas veikta aprīlī, t.i. pirms regulas stāšanās spēkā, 42% aptaujāto atzina, ka internetu ceļojot izmanto tikai tad, ja ir pieejams bezmaksas Wi-Fi, savukārt 38% atbildēja, ka internetu ārvalstīs neizmanto vispār.

“Klientu mobilo sarunu īpatsvars BITES tīklā kopš regulas stāšanās spēkā ir pieaudzis vidēji par 100 minūtēm jeb 15% mēnesī. Arī interneta lietojums viesabonēšanā kopš regulas ieviešanas ik mēnesi pieaug vidēji par 10% uz vienu lietotāju,” uzsver BITES Mārketinga direktore Diāna Šmite.

16% respondentu atzīst, ka viņu mobilo sakaru lietošanas paradumus regulējums “Viesabonē kā mājās” nav ietekmējis – viņi joprojām lieto tos gan Latvijā, gan Eiropā bez ierobežojumiem.

Aptaujas rezultāti liecina, ka mazliet vairāk nekā puse respondentu (51%), esot ārpus Latvijas, vienmēr izmanto sava mobilo sakaru operatora pakalpojumus. Katrs desmitais (10%) atzīst, ka, esot ārzemēs, vienmēr nomaina mobilo sakaru operatoru uz konkrētās valsts operatoru, jo tā ir lētāk, bet 12% to dara tikai gadījumos, ja viesabonēšanā plānots uzturēties mēnesi un ilgāk. Tie lielākoties ir studenti un jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Savukārt 11% atklāj, ka ārpus Latvijas mobilo sakaru pakalpojumus neizmanto.

Bite pārstāve norāda, ka, būtiski atcerēties, ka regulējums “Viesabonē kā mājās” attiecas tikai uz periodisku ceļošanu un, gadījumā, ja pēdējo četru mēnešu laikā gan lietojums, gan atrašanās ārpus Latvijas bija lielāka pār 50%, operators ir tiesīgs piemērot papildmaksu, par to iepriekš brīdinot galalietotāju.

Latvijas iedzīvotāji uz Eiropu dodas lielākoties uz dažām dienām vai pāris nedēļām. Pēc aptaujas datiem var secināt, ka visbiežāk ārpus Latvijas devušies pašnodarbinātie, vadītāji, kvalificēti speciālisti un biroja darbinieki.

 

* Aptauja tika veikta sadarbībā ar “Norstat Latvija” laika posmā no 11. – 16.janvārim, aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus.

BITE jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, Latvijas iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. 2017.gada nogalē uzņēmuma visā Latvijā bija 750 bāzes stacijas. Pašlaik Latvijā darbojas 42 BITES klientu apkalpošanas centri, bet BITES 4G internets jau ir pieejams 99% valsts iedzīvotāju. BITES komandā strādā vairāk nekā 600 darbinieku.

BITE
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 1920
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums