Krišjānis Kariņš: Eiropa stiprina enerģētisko neatkarību

"Eiropas Parlaments ir izteicis stingru atbalstu Eiropas enerģētiskajai neatkarībai un enerģētikas politikas virzībai prom no Krievijas energoresursu monopola, investējot energoefektivitātē un atjaunojamos resursos," šodien pēc balsojuma par "Tīrās enerģijas" tiesību aktu kopumu 1. lasījumā plenārsesijā Strasbūrā pauda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

“Ekonomika nevar attīstīties bez energoresursiem. Tie ir nepieciešami rūpnīcām, uzņēmumiem, transportam, mājsaimniecībām. Eiropā esam spiesti tos importēt, pārsvarā no Krievijas. Taču šo situāciju mēs varam strauji uzlabot. Mēs varam efektīvāk izmantot ne tikai tos energoresursus, kas mums ir, bet arī vairāk izmantot vēja, saules, ūdens, biomasas enerģiju. Tas ir vitāli svarīgi visai Eiropai,” norāda Krišjānis Kariņš, uzsverot šīs dienas balsojuma nozīmīgumu.   

“Tīrās enerģijas” tiesību aktu kopums ir daļa no tā dēvētās “Ziemas pakotnes”, kuras pieņemšana ir noslēdzošais posms Eiropas Enerģētikas savienības likumdošanā. Eiropas Parlaments šodien 1. lasījumā atbalstīja trīs pakotnes likumprojektus – par energoefektivitāti, atjaunojamo energoresursu enerģijas izmantošanas veicināšanu un Eiropas Enerģētikas savienības pārvaldību, apstiprinot Parlamenta pozīciju sarunām ar Padomi par likumu gala tekstu. Likumprojekti paredz visā Eiropā līdz 2030. gadam palielināt izmantotās enerģijas efektivitāti par 35% un palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru līdz 35%.

Ar “Ziemas pakotnes” likumprojektu kopumu Eiropas Komisija nāca klajā 2016. gada novembrī un tajā ir iekļauti 8 likumprojekti, kas skar tādus nozīmīgus jautājumus kā elektrības tirgus uzbūve, energoefektivitāte, atjaunojamie energoresursi, elektroapgādes drošība un Eiropas Enerģētikas savienības pārvaldība. Krišjānis Kariņš ir Eiropas Elektrības tirgus uzbūves likumprojektu atbildīgais virzītājs Eiropas Parlamentā.

Krišjāņa Kariņa uzruna debatēs par “Tīrās enerģijas” tiesību aktu kopumu pieejama šeit: https://www.facebook.com/karinskrisjanis/videos/2099311756964694/

K. Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem enerģētikas politikas jomā viņš ieņem ceturto vietu.

Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums