Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES Globālās stratēģijas īstenošanā ir konkrēti rezultāti

13. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Latvijas Ārpolitikas institūta rīkotā publiskā diskusijā "Kāda ir Eiropas Savienības drošības un aizsardzības nākotne?". Uzstājoties paneļdiskusijā "Eiropas Savienības drošības un aizsardzības ārējā dimensija", parlamentārā sekretāre izcēla panākto progresu ES Globālās stratēģijas īstenošanā.

Z.Kalniņa-Lukaševica diskusijā sacīja, ka nozīmīgs progress ir šodien Briselē lielākās daļas dalībvalstu ārlietu ministru un aizsardzību ministru parakstītā notifikāciju par Pastāvīgās strukturētās sadarbības (Permanent Structured Cooperation, PESCO) drošībā un aizsardzībā izveidi, arī Latvijai kļūstot par vienu no dibinātājvalstīm. Tāpat izceļams ir 10. novembrī Eiropas Komisijas publicētais priekšlikums par militārās mobilitātes uzlabošanu Eiropas Savienībā.

“ES dalībvalstu vienota izpratne par  Kopējās drošības un aizsardzības politikas nākotni un apņemšanās ciešākai sadarbībai ir būtisks priekšnoteikums turpmākam darbam, lai cīnītos ar globāliem un ES iekšējiem izaicinājumiem,” teica Z. Kalniņa-Lukaševica. 

Ņemot vērā drošības situācijas izmaiņas, ES pilsoņi drošības jautājumus izvirza kā vienu no galvenajām ES prioritātēm. Saskaņā ar Eirobaromera datiem 83% Latvijas iedzīvotāju atbalsta ES Kopējo drošība un aizsardzības politiku un uzskata, ka šajā jomā nepieciešama kopīga ES rīcība, atzīmēja parlamentārā sekretāre.

“Neatkarīgi no tā, tieši kāds rīcības modelis atsevišķos jautājumos tiks izvēlēts, ES dalībvalstu sadarbībai Kopējās drošības un aizsardzības jomā ir jāspēj veidot drošāku, spēcīgāku un vienotāku Eiropu. Lai sasniegtu šo mērķi, dalībvalstīm būs jāvienojas gan par augstāku sadarbības intensitāti, gan par drošības politikas finansēšanas mehānismiem nākotnē,“ norādīja parlamentārā sekretāre. 

“Būtiski, lai kopīgais darbs uzlabo ES kopējās militārās un civilās spējas, kas ļautu reaģēt gan uz ārējām, gan iekšējām krīzēm, kā arī stiprinātu ES lomu globāli,” sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica. Parlamentārā sekretāre arī uzsvēra, ka transatlantiskā saite un NATO kā kolektīvās drošības garants ir Eiropas un Latvijas drošības pamatā. ES dalībvalstu militāro spēju stiprināšana papildinās NATO spējas un sekmēs ES-NATO praktisko sadarbību.

Diskusija tika rīkota ar Igaunijas Republikas vēstniecības Latvijā, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Latvijā, Francijas Republikas vēstniecības Latvijā, kā arī Frīdriha Eberta fonda, Francijas Institūta Rīgā un Milrem Robotics atbalstu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums