Eiropas Komisijai jāaizstāv ES ražotāju intereses sarunās ar trešajām valstīm par starptautisko tirdzniecību


Eiropas Komisija foto:.edic.jrp.lv
Pirmdien, 6. novembrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē ES dalībvalstu pārstāvji diskutēja par ES un trešo valstu tirdzniecības sarunām. Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis norādīja, ka Latvijai ir svarīgi, lai ES augstie pārtikas kvalitātes un nekaitīguma, kā arī vides un citi standarti tiktu attiecināti arī uz trešo valstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem, kuru produktiem tiek atvērts ES tirgus. Tāpēc decembrī plānotajās ES un Pasaules Tirdzniecības organizācijas sarunas ir svarīgi pēc iespējas aktīvāk aizstāvēt ES lauksaimnieku intereses.

Apspriežot ES pārtikas standartus, Ringolds Arnītis uzsvēra, Latvijai ir būtiski, lai ES dalībvalstīs tiktu novērsti un vairs nepastāvētu dubultie standarti viena zīmola pārtikas precēm, pārtikas produktiem dažādu valstu patērētājiem, kad vieni un tie paši pārtikas produkti tiek ražoti un tirgoti atšķirīgā kvalitātē.

Padomē spriests arī par Eiropas Komisijas ziņojumu Eiropas Parlamentam un ES Padomei par dalībvalstu izstrādātajiem rīcības plāniem pesticīdu ilgtspējīgai lietošanai un Augu aizsardzības direktīvas īstenošanas rezultātiem. Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis padomē sacīja, ka turpmāk, nosakot augu aizsardzības līdzekļu lietošanu, ir svarīgi ņemt vērā ES dalībvalstu konkrētos agroklimatiskos un citus kaitēkļu un slimību izplatību ietekmējošos faktorus. Tāpēc nepieciešams dalībvalstīm saglabāt lielākas iespējas lokāli lemt par augu aizsardzības līdzekļu  lietošanas veidiem, kas nodrošinātu labāku un vietējiem apstākļiem piemērotāku kultūraugu, apkārtējās vides  un cilvēku veselības aizsardzību.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums