K. Kariņš: Eiropas Komisijai būs papildu ieroči cīņai ar "Gazprom" patvaļu

"Trešā daļa no Eiropas Savienībā patērētās dabasgāzes ir no viena piegādātāja – Krievijas monopoluzņēmuma "Gazprom". Līdz ar Eiropas Parlamenta atbalstu dabasgāzes piegāžu drošības regulai, būtiski tiek palielināts caurspīdīgums dabasgāzes tirgū Eiropā un samazināta "Gazprom" patvaļa," uzsver Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

K. Kariņš norāda, ka šodien EP plenārsesijā atbalstītais likums dod nozīmīgas papildu pilnvaras Eiropas Komisijai – tiesības redzēt komerclīgumus, kurus Eiropas Savienības uzņēmumi visās 28 dalībvalstīs slēdz ar dabasgāzes piegādātājiem, tostarp arī “Gazprom”.

“Ar šo regulu Eiropas Komsijai būs tiesības ieskatīties līgumos, lai nodrošinātu gan gāzes piegāžu drošību, gan to, ka mēs visi nepārmaksājam par šo dabas resursu. Vienlaikus tas dos iespēju daudz agrāk reaģēt un apturēt tādus projektus kā “Nord Stream 2”, kas ir klajā pretrunā Enerģētikas savienības izveides mērķiem un palielina ES atkarību no viena piegādātāja – Krievijas,” uzsver K. Kariņš.

Eiropas Enerģētikas savienības izveide ir viena no šī Parlamenta prioritātēm. Šodien gala balsojumā apstiprinātā gāzes piegāžu regula ietver nozīmīgus uzlabojumus, lai nodrošinātu gāzes piegāžu drošību Eiropas Savienībā. Viens no pieņemtā likuma stūrakmeņiem ir informācijas caurredzamība, kas ļaus gan dalībvalstīm, gan Eiropas Komisijai izvērtēt nozīmīgus līgumus par dabasgāzes piegādēm, kas noslēgti uz vismaz vienu gadu un sastāda vismaz 28% no dalībvalsts gada patēriņa.

K. Kariņa runa Eiropas Parlamenta debatēs pieejama https://youtu.be/oY6jBWN8Lo4 .

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā

Ieva Zīberga

Eiropas Parlamenta deputāta

Krišjāņa Kariņa padomniece
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums