Helsinkos darbu sāk centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu


foto;podrobnosti.ua
5. septembrī Helsinkos darbu ir sācis Eiropas Izcilības centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu. Šobrīd centrā ir pārstāvētas divpadsmit valstis – Apvienotā Karaliste, ASV, Francija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Spānija, Vācija, Zviedrija. Uzsākot tā darbību, dalībvalstu pārstāvji apsprieda izvirzītos galvenos uzdevumus, turpmāko darba organizāciju un pētniecības virzienus.

 6. septembrī, norisinās augsta līmeņa seminārs, kurā piedalās ap 100 dalībnieki, viņu vidū arī pārstāvji no ES un NATO, kā arī Somijas ārlietu un iekšlietu ministri. Pasākuma laikā tiek prezentēta centra mājaslapa hybridcoe.fi.

Hibrīdais apdraudējums ietver plašu, daudzšķautņainu jautājumu loku, kuru risināšanai ir nepieciešami instrumenti gan nacionālā līmenī, gan sadarbojoties reģionāli, ES un NATO. Centra uzdevums ir veicināt izpratni par hibrīdo apdraudējumu, kas palīdzēs izstrādāt šādus instrumentus. Paredzams, ka centrs veiks hibrīdā apdraudējuma izpēti un rekomendāciju izstrādi noturības stiprināšanai un cīņai ar hibrīdo apdraudējumu, kā arī attīstīs ekspertu tīklu un īstenos speciālistu apmācību.

Eiropas Izcilības centra oficiālā atklāšana notiks 2. oktobrī. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums