Sākta 20 gados vērienīgākā Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija

Lai īstenotu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgāko skrejceļa rekonstrukciju, no 14. jūlija līdz 17. augustam, uz 35 dienām pilnībā tiek slēgta Viļņas Starptautiskā lidosta. Būtiskākās no pārmaiņām Viļņas lidostā būs rekonstruētais skrejceļš 150 tūkst. m2 platībā, no jauna izbūvējot četras asfaltbetona kārtas, tā infrastruktūras pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Līdz ar šo rekonstrukciju Viļņas lidosta būtiski uzlabos lidojumu drošību īpaši nelabvēlīgos laikapstākļos un savu konkurētspēju reģionā.

Ceļu būves uzņēmums “A.C.B.” līgumu par Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukciju parakstīja 2017. gada sākumā. No šī gada marta uzņēmums aktīvi veic darbu plānošanu, projektēšanas darbus, kā arī veic būvdarbus dienas un nakts laikā, neietekmējot lidojumus. Paša skrejceļa rekonstrukcijas darbu laikā Viļņas lidosta tiks pilnībā slēgta 35 dienas un vairums aviosabiedrības lidojumu tiks novirzīti uz Kauņas lidostu.

No 14. jūlija līdz 17. augustam Viļņas lidostā tiks veikta galvenā skrejceļa rekonstrukcija - tiks atjaunots ne tikai skrejceļa segums, bet arī pilnībā pārbūvēta tā infrastruktūra – izbūvēta elektroapgādes un sakaru kabeļu kanalizācija, izveidotas jaunas lidlauka gaismu un drenāžas sistēmas, kā arī izbūvēti jauni lietus ūdens savākšanas kolektori, ūdens novadīšanai no skrejceļa. Vienā virzienā tiks uzlabota CAT II gaismu sistēma, kas ļaus būtiski palielināt drošību, lidmašīnām nolaižoties nelabvēlīgos laika apstākļos. Skrejceļa abos galos tiks pārbūvētas tuvošanās gaismas. Turklāt, skrejceļa apgaismojuma sistēmai tiks izmantoti mūsdienīgākie LED gaismekļi, kas nodrošina labāku apgaismojumu, kā arī uzlabos Viļņas lidostas energoefektivitāti. Pārējie Viļņas lidostas rekonstrukcijas darbi noritēs no 18. augusta pusnakts līdz rudenim, un tie neietekmēs Viļņas lidostas darbību.

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā uz Kauņas lidostu plānots novirzīt aptuveni 3100 lidojumu un 300 tūkstošus pasažieru. Kauņa lidostā ir ievērojami palielināts darbinieku skaits, nodrošinātas papildu stāvvietas un pagaidu termināli. Šobrīd blakus Kauņas lidostas terminālim jau ir uzbūvēti papildu divi pagaidu pasažieru termināļi, kur pieejamas kafejnīcas, veikali un biznesa zāles. Klientiem būs pieejamas arī papildu 2000 vietas īstermiņa un ilgtermiņa autostāvvietās.

„Šis ir liels gods un vienlaikus liela atbildība veikt rekonstrukcijas darbus svarīgajam un no inženiertehniskā viedokļa - nebūt ne vienkāršākajam objektam Lietuvā. Lai arī Viļņas lidostas rekonstrukcijas projekts ir izaicinošs, mūsu rīcībā ir zināšanas, pieredze, tehniskā un inženieru kapacitāte, lai nodrošinātu augstu darba kvalitāti. Īpaša nozīme šāda līmeņa projektos vienmēr ir saliedētam un profesionālam komandas darbam un visu iesaistīto pušu – pasūtītāja, būvnieku, partneru, būvuzraugu atbildība un sadarbība,” uzsver uzņēmuma “A.C.B.” valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks.

VIDEO no rekonstrukcijas darbiem: https://failiem.lv/u/76aqqpg4

FOTO no rekonstrukcijas darbiem: https://failiem.lv/u/2enwwttm

“A.C.B.” Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija tika piešķirta iepirkuma rezultātā, uzvarot ar labāko piedāvājumu. Jau 20 gadus “A.C.B.” regulāri veic darbus Rīgas Starptautiskajā lidostā, t.sk. pēdējo gadu laikā bijis iesaistīts skrejceļa renovācijas, peronu izbūves un rekonstrukcijas darbos, būvējis manevrēšanas ceļus, veicis gaismu sistēmas modernizāciju. “A.C.B.” Rīgas Starptautiskajā lidostā realizētie projekti guvuši profesionālu atzinumu – 2014. gadā par gada labāko inženierbūvi atzīts renovētais skrejceļš, bet 2015.gadā par gada labāko inženierbūvi tika atzīta pirmā perona rekonstrukcija. Uzņēmums arī veicis darbus NATO lidostā Lielvārdē. “A.C.B.” kopējais tikai lidostās realizēto projektu apgrozījums pārsniedz 130 milj. eiro.

Par uzņēmumu:

“A.C.B.” uzņēmumu grupas pamatdarbība ir autoceļu, ielu un mākslīgo būvju (tiltu, kustības pārvadu) būve un remonts. Tāpat grupas uzņēmumi veic labiekārtošanas darbus, sniedz dažādus pakalpojumus ar uzņēmuma rīcībā esošo tehniku un transportu, kā arī realizē būvmateriālus – smilti, drupinātu granti, šķembas, asfaltbetonu un betona izstrādājumus. “A.C.B.” uzņēmumu grupa spēj nodrošināt pakalpojumu pieejamību ne tikai Rīgā, bet arī Vidzemes, Zemgales un Latgales reģionos.

“A.C.B.” grupas konsolidētais apgrozījums 2015. gadā pārsniedza 80 milj. eiro gadā, un tas jau vairākus gadus iekļuvis Latvijas uzņēmumu Top100 pēc finanšu rādītājiem. Uzņēmums realizējis arī ceļu būves projektus Lietuvā, t.sk. rekonstruējis Kauņa – Zapīšķi – Šaķi un Alīta – Simna ceļa posmus, kas veiksmīgi nodoti ekspluatācijā 2016. gadā.

Maija Prozoroviča
“A.C.B.” uzņēmumu grupas komunikācijas konsultante
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums