EP deputāti sagaida izlēmīgu dalībvalstu rīcību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu


foto; korrespondent.net
Eiropas Parlamenta deputāti ir nosūtījuši vēstuli par enerģētikas jautājumiem atbildīgajai Igaunijas ES prezidentūras ministrei Kadrijai Simsonei (Kadri Simson) ar aicinājumu tās Padomes vadības panākt laikā izlēmīgu dalībvalstu rīcību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu, nepieļaujot tā īstenošanu ES teritorijā.

Nord Stream 2 ir ģeopolitisks projekts, kuram nav ekonomiska pamatojuma un kurš palielinātu Eiropas Savienības atkarību no viena piegādātāja, turklāt tas destabilizētu situāciju Ukrainā un visā reģionā. Eiropas Parlamentam ir pienākums uzturēt politisko spiedienu gan publiskajā telpā, gan vēršoties pie atbildīgajām amatpersonām, lai turpinātu atgādināt par šī projekta negatīvo ietekmi,” norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, kurš kopā lielāko politisko grupu pārstāvjiem ir parakstījis vēstuli.

Deputāti vēstulē uzsver: “Uzskatām, ka Eiropas Savienībai ir jākoncentrējas uz projektiem, kas mūs vieno nevis šķeļ. Nord Stream 2 projekts nepārprotami atstāj negatīvu iespaidu uz Eiropas vienotību. Tāpēc mēs stingri uzstājam, ka ir jāveic visi nepieciešamie soļi, lai pārliecinātos par projekta atbilstību ES tiesību aktiem. Kā parlaments mēs nevaram akceptēt projektu, kas nav saskaņā ar ES likumu.”

Deputāti mudina Igaunijas prezidentūru nodrošināt, ka Padome jeb dalībvalstis faktiski vēlreiz apstiprina savu iepriekš pausto nostāju attiecībā uz ES enerģētikas tiesību aktu pilnīgu piemērošanu visam Nord Stream 2 projektam, kā arī garantē pamatmērķu un principu, uz kuriem balstās Enerģētikas savienība, integritāti. Tāpat deputāti aicina Padomi atturēties no jebkādu lēmumu pieņemšanas attiecībā uz Nord Stream 2 projektu, kas atstātu negatīvu ietekmi uz Enerģētikas savienības dibināšanas principiem, ES enerģētikas tiesību aktiem, kā arī solidaritātes garu starp ES dalībvalstīm. Pilns vēstules teksts pieejams šeit.

Kā zināms, neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas lielās energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar Krievijas “Gazprom” par Nord Stream 2 gāzes vada izbūvi, kas palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja – Krievijas. Eiropas Parlamenta deputāti vairākkārt ir pauduši stingru nostāju pret šī gāzes vada izbūvi, aicinot Eiropas Komisiju un Padomi aktīvi rīkoties, lai to apturētu.

Krišjānis Kariņš iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem, šobrīd ieņemot 9. vietu. K. Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. 

Ieva Zīberga

Eiropas Parlamenta deputāta

Krišjāņa Kariņa padomniece
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums