Ārlietu ministrijas politiskais direktors Tallinā pauž Latvijas atbalstu Igaunijas prezidentūrai ES Padomē


foto;Ārlietu ministrija
3.-4. jūlijā Tallinā, Igaunijā notika ES Ārlietu ministriju politisko direktoru kārtējā neformālā sanāksme. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs. Tika pārrunātas ES kopējās ārlietu un drošības politikas aktualitātes – transatlantisko saišu stiprināšana, situācija Ukrainā un Rietumbalkānos un ES attiecības ar Ķīnu. Tāpat politiskie direktori diskutēja par nākamā pusgada prioritātēm ārpolitikā.

ES politiskie direktori bija vienisprātis, ka ES un ASV ir neaizvietojami partneri starptautiski, un mūs vieno kā kopīgas ekonomiskās, drošības un politiskās intereses, tā arī vēsturiska draudzība. “ES ik dienas sastopas ar tādiem starptautiskiem izaicinājumiem kā migrācija, terorisms, klimata pārmaiņas, tirdzniecības šķēršļi pasaulē. Tieši kopā ar ASV varam veiksmīgāk stāties pretī izaicinājumiem, tādējādi stiprinot gan ES, gan ASV,” sanāksmē pauda Andris Pelšs.

Diskusijā par situāciju Ukrainā piedalījās arī EDSO īpašais pārstāvis Minskas vienošanās izpildes uzraudzībai Martins Sajdiks. Vēstnieks Sajdiks pauda nožēlu par Minskas vienošanos nepildīšanu, tomēr arī uzsvēra, ka Minskas sarunas ir vienīgās, kurās ir pārstāvētas visas konfliktā iesaistītās puses un sniedz visplašāko platformu sarunām un iespējamam risinājumam. Andris Pelšs uzsvēra, ka ES atbalstam ir arvien vairāk jāsasniedz Ukrainas iedzīvotāji, praktiski uzlabojot to dzīvi. “ES un Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus un valdības veiktās reformas. ES ir ieviesusi bezvīzu režīmu ar Ukrainu, piešķīrusi tirdzniecības atvieglojumus Ukrainas preču tirdzniecībai ES, sniedz finansiālu un zināšanu atbalstu Ukrainas attīstībā, un turpinās sniegt visa veida atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, lai tie var dzīvot drošā un pārtikušā Ukrainā” norādīja politiskais direktors.

Sanāksmes dalībnieki atzina, ka Ķīna ir arvien nozīmīgāks ES partneris starptautiski tādos jautājumos kā tirdzniecība, klimata pārmaiņas, tehnoloģiju attīstība, reģionālā drošība un citos. Latvijas interesēs ir stiprināt un paplašināt ekonomisko un politisko sadarbību, tūrisma saites un sadarbību ar pilsonisko sabiedrību.

Igaunija no 1. jūlija ir ES Padomes prezidējošā valsts, pārņemot prezidentūru no Maltas. Par prioritāriem ārlietu jautājumiem Igaunija ir izvirzījusi ES Kaimiņu politiku un drošības un aizsardzības jautājumus. Igaunijas prioritātes sakrīt ar Latvijas redzējumu par prioritāriem ES ārlietu jautājumiem, īpaši attiecībā uz ES atbalstu tās kaimiņvalstīm ES austrumos, Rietumbalkānu valstīs un Dienvidu kaimiņu valstīs. Latvijas politiskais direktors apliecināja Igaunijai Latvijas gatavību atbalstīt tās sekmīgu prezidentūru ES Padomē.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums