Viļņas lidostā nakts stundās sākti sagatavošanās darbi apjomīgajai skrejceļa rekonstrukcijai


foto;Daugavpils ziņas
Lai sagatavotos apjomīgajai Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijai, Latvijas ceļu būves uzņēmums "A.C.B." uzsācis sagatavošanas darbus nakts stundās. Tāpēc laikā no plkst. 2.05 līdz 5.05 rītā lidmašīnas Viļņas lidostā netiek pieņemtas. No 14. jūlija līdz 18. augustam lidosta tiks slēgta pilnībā, lidmašīnas novirzot uz blakus esošo Kauņas lidostu.

 “Pirms lidostas slēgšanas jūlijā un augustā, patlaban veicam sagatavošanās darbus - atsevišķās zonās noņemam lieko sauszemi, veidojam lidostas lidjoslas konstrukcijas, izbūvējam kabeļkanalizācijas u.c. Šis sagatavošanās darbs mums atvieglos apjomīgo skrejceļa rekonstrukciju īsajā laikā”, stāsta Dzintars Blumers, “A.C.B.” tehniskā direktora vietnieks.

“A.C.B.” lielākajā Lietuvas lidostā veic rekonstrukcijas darbus gandrīz 19 miljonu eiro vērtībā. Nozīmīgākos rekonstrukcijas darbus plānots veikt 35 dienas no 14.jūlija līdz 18.augustam, kad plānots pabeigt 70% - 80% no veicamā darba apjoma.

“Viļņas lidostas rekonstrukcijas projekts ir izaicinošs, taču mūsu rīcībā ir zināšanas, tehniskā un inženieru kapacitāte, lai būtu pārliecināti par savu par darbu kvalitāti. Būtiskākās no pārmaiņām Viļņas lidostā būs 4 slāņos izbūvētais lidostas skrejceļš ar asfaltbetona segumu 150 tūkst. m2 platībā un lidjoslas seguma pastiprināšana, jaunākās klases gaismu sistēma, kas cita starpā vienā virzienā ļaus drošāku lidmašīnu nosēšanos miglas apstākļos,” papildina Dz. Blumers.

 

Pašreizējais Viļņas lidostas skrejceļš ierīkots 1958. gadā un rekonstruēts pirms vairāk nekā 20 gadiem, bet tā segums pēdējo reizi labots 2003. un 2004. gadā. Rekonstrukcijas laiks izvēlēts tā, lai panāktu pēc iespējas ilglaicīgāku rezultātu un sagādātu pēc iespējas mazāk neērtību lidostā strādājošajiem uzņēmumiem un pasažieriem.

«A.C.B.» apvieno astoņus ceļu un tiltu būvniecības, rekonstrukcijas un būvniecības izejmateriālu ražošanas uzņēmumus: «A.C.B.», «8.CBR», «ACB Betons», «Ceļdaris», «Ceļi un tilti», «Mobil asfalts», «Salenieku bloks» un «SMP Būve». 

Par uzņēmumu:

“A.C.B.” uzņēmumu grupas pamatdarbība ir autoceļu, ielu un mākslīgo būvju (tiltu, kustības pārvadu) būve un remonts. Tāpat grupas uzņēmumi veic labiekārtošanas darbus, sniedz dažādus pakalpojumus ar uzņēmuma rīcībā esošo tehniku un transportu, kā arī realizē būvmateriālus – smilti, drupinātu granti, šķembas, asfaltbetonu un betona izstrādājumus. “A.C.B.” uzņēmumu grupa spēj nodrošināt pakalpojumu pieejamību ne tikai Rīgā, bet arī Vidzemes, Zemgales un Latgales reģionos.

“A.C.B.” grupas konsolidētais apgrozījums 2015. gadā pārsniedza 80 milj. eiro gadā, un tas jau vairākus gadus iekļuvis Latvijas uzņēmumu Top100 pēc finanšu rādītājiem. Uzņēmums realizējis arī ceļu būves projektus Lietuvā, t.sk. rekonstruējis Kauņa – Zapīšķi – Šaķi un Alīta – Simna ceļa posmus, kas veiksmīgi nodoti ekspluatācijā 2016. gadā.

 

 

Ieva Kārkliņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums