Atzīmējot ES dibināšanas 60. gadskārtu, paraksta Romas deklarāciju


foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 25. martā, Romā piedalījās pasākumā par godu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas 60. gadskārtai.

Pirms 60 gadiem tika parakstīts Romas līgumam, ar kuru tika likts pamats pašreizējai ES. Atzīmējot Romas līguma gadadienu, ES dalībvalstis un institūcijas atskatās uz sasniegto un izvirza turpmākos mērķus.

Atzīmējot šo notikumu, ES valstu un valdību vadītāji, tostarp M. Kučinskis, parakstīja Romas deklarāciju.

“Latvijai neatkarības atgūšana un atgriešanās Eiropas valstu saimē piepildīja sapni par brīvību. Mums Eiropas Savienība nozīmē brīvību, demokrātiju, vienlīdzību, tiesiskumu un cilvēktiesības. Tā mums ir devusi arī labklājību un drošību,” norāda M. Kučinskis.

Līdz ar Latvijas dalību ES, ir nodrošināts noteikts atbalsts studentiem, zinātnei un kultūrai, kopīga ārpolitika, kas padara Latvijas balsi spēcīgāku starptautiskajā arēnā, ir nodrošināta valūtas, finanšu un ekonomikas stabilitāte, kā arī tīrāka vide, mūsu dabas aizsardzība, pārtikas drošība un kvalitāte, pieejamāka un drošāka enerģija. Jāuzsver arī iespēja brīvi pārvietoties un iespēja brīvi tirgoties.

Ministru prezidents uzsver, ka ES nedrīkst apstāties pie sasniegtā, un Eiropas valstīm jābūt ar skatu uz nākotni, lai mēs visi kopā būtu gatavi jauniem izaicinājumiem. “Mums jāieklausās iedzīvotāju viedoklī. ES ir jāattīstās tādos virzienos kā drošība, ekonomikas un sociālais progress. Pēdējā laika notikumi ir pierādījuši, ka ES ir nepieciešams. Ļoti iespējams, ka Lielbritānijas iedzīvotāju lēmums par izstāšanos no ES jeb Brexit ir “sapurinājis” Eiropu, liekot tai vairāk domāt par nākotni, nevis būt pašapmierinātai un pat guļošai, kā tas ir bijis pēdējos gadus,” tā M. Kučinskis.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents M. Kučinskis piektdien, 24.martā, un sestdien, 25.martā, uzturas Itālijas galvaspilsētā Romā, lai piedalītos pasākumos par godu ES dibināšanas 60. gadskārtai.

 

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums