Briselē notiks Eiropas Savienības Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes

6. martā Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome, kurā piedalīsies ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Savukārt 7. martā notiekošajā Vispārējo lietu padomē Latviju pārstāvēs pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes.

Ārlietu padomes kopējā ārlietu un aizsardzības ministru sesijā 6. martā tiks diskutēts par ES sadarbību drošības un aizsardzības jomā. Ārlietu ministri apmainīsies viedokļiem par migrācijas ārējās dimensijas jautājumiem un par aktuālo situāciju Rietumbalkānos, Kongo Demokrātiskajā Republikā un Jemenā. Ministri tiks informēti arī par aktuālo notikumu virzību Tuvo Austrumu miera procesā. Tāpat plānota tikšanās ar Ēģiptes ārlietu ministru Samehu Hasanu Šukri (Sameh Hassan Shoukry), lai pārrunātu ES un Ēģiptes politisko un ekonomisko sadarbību.

7. marta Vispārējo lietu padomes darba kārtībā ir iekļauti tādi jautājumi kā 9. - 10. marta Eiropadomes sagatavošana, Eiropas semestris jeb ikgadējais ekonomiskās politikas koordinēšanas cikls, kā arī Iestāžu nolīguma par labāku likumdošanas procesu ieviešana.

Sanāksmē plānota dalībvalstu diskusija par 9. marta Eiropadomes secinājumu projektu. Eiropadomē valstu un valdību vadītāji pievērsīsies nodarbinātības, izaugsmes un konkurētspējas, ārējās drošības un aizsardzības, migrācijas un ārējo attiecību jautājumam.

Plānots, ka Eiropas semestra ietvaros Vispārējo lietu padomē tiks pieņemts zināšanai Maltas prezidentūras ES Padomē sagatavotais ziņojums par nozaru padomēs notikušajām diskusijām, kas balstītas uz Eiropas Komisijas Izaugsmes ziņojumā noteiktajām prioritātēm ekonomikas un sociālās politikas jomā. Sagaidāms, ka apstiprināšanai 9. marta Eiropadomē tiks virzītas Ekonomisko un finanšu padomē (ECOFIN) apstiprinātās ES Padomes rekomendācijas par eirozonas ekonomisko politiku.

Maltas prezidentūra ES Padomē informēs par progresu Iestāžu nolīguma par labāku likumdošanas procesu ieviešanā.

Informācijai:

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2017. gada pirmajā pusgadā to vada Padomes prezidējošā valsts Malta.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi