Briselē notiks ES Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes

6. un 7. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Briselē.

6. februāra Ārlietu padomes sanāksmē Edgars Rinkēvičs pārrunās aktuālo situāciju Ukrainā, kur būtiskākie diskusijas elementi būs Ukrainas veikto reformu gaita un ES sniegtais atbalsts, kā arī konflikta noregulēšana Ukrainā.

Sanāksmē plānota arī viedokļu apmaiņa par ES atbalstu Lībijas krīzes risināšanā un Lībijas kaimiņvalstu iesaistes palielināšanu situācijas uzlabošanai. Tiks pārrunāti arī 3. februārī notikušās Maltas neformālās ES valstu un vadītāju sanāksmes rezultāti, kas bija veltīta migrācijas aspektiem.

Diskusijā ministri pārrunās ES–Ēģiptes divpusējās sadarbības stiprināšanu drošības, migrācijas un  pretterorisma jomās, kā arī reģionālo jautājumu risināšanā. Tāpat tiks pievērsta uzmanība Ēģiptes veikto ekonomisko reformu procesam un situācijas attīstībai nevalstiskā sektora un cilvēktiesību jomās.

Ministri tiks informēti arī par aktuālo notikumu virzību Tuvo Austrumu miera procesā, kur būs iespēja apmainīties viedokļiem par ES tālāko rīcību, īpaši pēc 15. janvārī Parīzē notikušās starptautiskās konferences.

7. februārī Vispārējo lietu padomes sanāksmē plānots diskutēt par 9. un 10. marta Eiropadomes sagatavošanu, 2016. gada 15. decembra Eiropadomes secinājumu īstenošanu, kā arī Eiropas Komisijas paziņojumu “Turpmākie pasākumi ilgtspējīgai Eiropas nākotnei”.

Sanāksmē dalībvalstis tiks iepazīstinātas ar 9. un 10. marta Eiropadomes darba kārtības projektu. Sagaidāms, ka valstu un valdību vadītāji pievērsīsies migrācijas, nodarbinātības, izaugsmes un konkurētspējas, ārējās drošības un aizsardzības, kā arī atsevišķiem ārējo attiecību jautājumiem.

Paredzams, ka Vispārējo lietu padomē ministri pievērsīsies 2016. gada 15. decembra Eiropadomē pieņemto lēmumu īstenošanai migrācijas, drošības, ekonomiskās un sociālās attīstības, jaunatnes un ārējo attiecību jomās.

Eiropas Komisija plāno prezentēt paziņojumu “Turpmākie pasākumi ilgtspējīgai Eiropas nākotnei”, kurā pausta apņemšanās īstenot ANO līmenī noteiktos ilgtspējīgas attīstības mērķus visās ES politikas nozarēs.

Informācijai

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2017. gada pirmajā pusgadā to vada Padomes prezidējošā valsts Malta.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi