Igaunijā partijas premjeram izvirza ultimātu atkāpties no amata


Премьер-министр Рыйвас...foto;rus.err.ee
Piecas no sešām Rīgkogu frakcijām 8.novembrī vienojušās atbalstīt neuzticības balsojumu pret Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu (Taavi Rõivas) un devušas viņam laiku, lai atkāptos līdz 9.novembra pēcpusdienai.

Izņemot Reivasa vadīto Reformu partiju, frakciju priekšsēdētāji visām Igaunijas parlamentā pārstāvētajām partijām – Sociāldemokrātiskai partijaiPar Tēvzemi un Res Publica apvienībaiCentra partijaiBrīvai partijai un Konservatīvai partijai -, otrdien sanāca vienkopus, lai apspriestu premjera lēmumu nepieņemt koalīcijas partneru izvirzīto aicinājumu demisionēt.

«Tāvi Reivasa lēmums neatkāpies no amata un gaidīt rītdienas neuzticības balsojumu parāda Reformu partijas augstprātību un nespēju pieņemt lēmumus Igaunijas interesēs,» kopīgā paziņojumā norādījuši frakciju priekšsēdētāji, ziņo ERR.

Jau vēstīts, ka Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Jevgēnijs Osinovskis, kurš ir arī Igaunijas Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs, 7.novembrī intervijā prognozēja, ka Reivass uzņemsies atbildību un amatu atstās pats.

«Jau sākot no piektdienas, vairāki [Reivasa vadītās] Reformu partijas biedri sākuši ļoti aktīvi piedāvāt Centra partijai vietas valdībā, kas dabīgi nozīmē, ka uzticība valdībai ir iedragāta,» tā Osinovskis.

Politiķis intervijā ar izteicies, ka par nākamo valdības vadītāju varētu kļūt Rīgikogu prezidija loceklis Jiri Ratass (Jüri Ratas), kurš pagājušajā nedēļā iezīmējis jaunu posmu Centra partijas darbībā. Partijā, kurai Igaunijas parlamentā ir 27 no 101 deputātu vietas, viņš ievēlēts par priekšsēdētāju, nomainot tās ilggadējo līderi, bijušo Tallinas mēru Edgaru Savisāru (Edgar Savisaar), kurš apsūdzēts koruptīvos nodarījumos.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums