Ekonomikas ministrs: ir jābeidz ieilgušais privatizācijas process un jāizbeidz "Possessor"....

Ekonomikas ministrs: ir jābeidz ieilgušais privatizācijas process un jāizbeidz "Possessor" (iepriekš Privatizācijas aģentūra) darbība

Privatizācijas un zemes reformas pabeigšanas procesa ietvaros ir būtiski sarucis darba apjoms, ko veic AS "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" (turpmāk Possessor) (iepriekš zināma kā Privatizācijas aģentūra) saistībā ar valsts īpašumu privatizāciju, lietošanā piešķirtās zemes izpirkšanu un privatizācijas sertifikātu apriti. Tāpat Possessor pamatā ir pabeidzis tai nodoto slikto aktīvu izstrādi. Tādejādi vidējā termiņā Possessor kā pamatuzdevums paliks bezmantinieku, bezīpašnieku un konfiscētu dzīvojamo māju vai dzīvokļu īpašumu atsavināšana.

“Ņemot vērā Possessor darba apjoma būtisko samazinājumu un līdz ar to nepieciešamību daudz efektīvāk izmantot valsts resursus, valdībai beidzot jāpieņem lēmums par ieilgušā privatizācijas procesa pabeigšanu un līdz ar to Possessor darbības izbeigšanu. Ekonomikas ministrija sākusi gatavot priekšlikumus Possessor deleģēto funkciju pakāpeniskai nodošanai citām valsts kapitālsabiedrībām vai pārvaldes iestādēm, tādējādi uzsākot Possessor darbības pārtraukšanu,” uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Ņemot vērā Possessor uzdevumu samazināšanos, kā arī apstākli, ka šā gada 26. februārī diviem no trim kapitālsabiedrības valdes locekļiem beidzies pilnvaru termiņš, šā gada 27. februāra Possessor akcionāru sapulcē pieņemts lēmums grozīt Possessor statūtus, nosakot, ka kapitālsabiedrības valdes sastāvā turpmāk būs tikai viens loceklis.

Šā gada 26. februārī valdes locekļa pilnvaru termiņš beidzās Possessor valdes priekšsēdētājam Vladimiram Loginovam un valdes loceklim Jurim Vaskānam. Possessor valdes locekļa pienākumus turpina pildīt Alvis Mitenbergs. “Līdzšinējā Possessor valde nodrošinājusi efektīvu kapitālsabiedrības pārvaldību un demonstrējusi labus darba rezultātus, pateicoties kuriem šodien varam lemt par valdes locekļu samazināšanu, jo būtiski mazinājies kapitālsabiedrības uzdevumu skaits. Atzinīgi novērtēju visu Possesor darbinieku ieguldīto darbu un paveikto privatizācijas un zemes reformas procesos, kā arī valsts slikto aktīvu izstrādes procesā un privatizācijas sertifikātu kontu konsolidācijas un apkalpošanas jomā, kas jau pavisam drīz ļaus mums pieņemt tālākos lēmumus, lai tuvāko gadu laikā pilnībā izbeigtu Possessor darbību,” turpina ministrs.

Vienlaikus jāuzsver, ka saskaņā ar Kapitālsabiedrības pārvaldības likuma Pārejas noteikumu 25. punktu, ne vēlāk kā līdz 2020. gada 1. jūnijam jāizveido Possessor padome vai līdz 2020. gada 1. decembrim Possessor jāpārveido par sabiedrību ar ierobežotu atbildību. “Ņemot vērā, ka Possessor pamatdarbība ir saistīta ar tai deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildi un iepriekš minēto par darba apjoma samazināšanos, uzskatu, ka šobrīd nav pamatoti veidot Possessor padomi un attiecīgi tuvākajos mēnešos tiks pieņemts lēmums par Possessor kā akciju sabiedrības pārveidi par sabiedrību ar ierobežotu atbildību,” norāda ministrs.

2020. gadā aprit trīs gadi kopš pēdējās reizes, kad Ekonomikas ministrija sniedza informāciju Ministru kabinetam par zemes reformas un privatizācijas procesa pabeigšanu procesu, problēmām un priekšlikumiem tā veicināšanai, kā arī par Possessor mērķiem vidējām termiņam attiecībā uz minēto procesu pabeigšanu. Līdz ar to ministrija plāno līdz šā gada 30. septembrim iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta informatīvo ziņojumu par privatizācijas un zemes izpirkšanas procesu pabeigšanas nosacījumu izpildi un priekšlikumiem, lai pabeigtu minētos procesus saprātīgā termiņā. Cita starpā ministrija iesniegs Ministru kabinetā priekšlikumus Possessor deleģēto funkciju pakāpeniskai nodošanai citām valsts kapitālsabiedrībām vai pārvaldes iestādēm, tādējādi saprātīgā termiņā izbeidzot Possessor darbību.

 

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 2728293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums