KPV LV atbalsta Nemiro - OIK sāgā ieekonomētos līdzekļus ir jānovirza mājokļu atjaunošanai

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija atbalsta ekonomikas ministra Ralfa Nemiro priekšlikumu, ka OIK staciju revīzijas rezultātā ietaupītos 5 miljonus eiro Ekonomikas ministrijas budžetā ir jānovirza mājokļu atjaunošanas programmai.

Partijas Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens: “Papildu līdzekļu novirzīšana ir arī mūsu nākotnes drošības jautājums, jo liela daļa iedzīvotāju dzīvo padomju laika daudzdzīvokļu namos. Šis mājokļu fonds strauji noveco un nepieciešams valsts atbalsts, lai ēkas renovētu un pagarinātu to kalpošanas mūžu. Šobrīd “Altum” aktīvi saņem pieteikumus par māju renovāciju, bet tā finansiālā atbalsta iespējas ir ierobežotas un šobrīd jau ir rezervēta lielākā daļa no 2020. gadā atvēlētajiem līdzekļiem. 5 miljonu novirzīšana programmai nozīmētu pietiekami lielu palīdzību, lai vēl pārdesmit māju Latvijā varētu uzsākt visaptverošu daudzdzīvokļu māju atjaunošanu.”

Pucens norāda, ka ēku renovācija ir ļoti svarīga reģionos, kuros jauno projektu attīstītājiem ir maza interese par dzīvojamā fonda attīstīšanu. Šajās vietās daudzdzīvokļu māju renovācija ir būtisks atbalsta instruments pašvaldībai, kā nodrošināt iedzīvotājiem atbilstošus dzīves apstākļus, lai tie nevēlētos braukt prom.

Ekonomikas ministrija šogad uzsāka visaptverošu OIK staciju revīziju, kā rezultātā vairākām satcijām tika anulētas darbības licences un vienlaikus arī valsts atbalsts. Tā rezultātā ministrijai izdevās no sava budžeta ieekonomēt 5 miljonus eiro.

Šo priekšlikumu tālāk skatīs Ministru kabineta sēdē, kurā lems par ministriju un to iestāžu neapgūto līdzekļu izlietojumu.

 

Partija “KPV LV”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums