Investējot vairāk nekā 3 miljonus eiro, Latvijas uzņēmums sadarbībā ar zinātniekiem...


public. foto
Investējot vairāk nekā 3 miljonus eiro, Latvijas uzņēmums sadarbībā ar zinātniekiem izstrādā unikālu tehnoloģiju brikešu kokogļu ražošanai un būvē ražotni Koknesē

Salaspils uzņēmums "INOS" plāno paplašināt savu darbību un būvēt jaunu ražotni Koknesē, kurā, izmantojot unikālu tehnoloģiju no kokapstrādes atkritumiem – slapjām skaidām – ražos augstas kaloritātes brikešu kokogles. Inovatīvā tehnoloģija ir uzņēmuma un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta zinātnieku vairāku gadu kopdarba rezultāts. Projekta īstenošanai finansējumu 2,2 miljonu eiro apmērā piešķīrusi Attīstības finanšu institūcija ALTUM, savukārt līdzfinansējums 963 tūkstoši eiro apmērā ir no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras programmas "Inovāciju motivācijas programma".

Jaunā tehnoloģija ir unikāla ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā, un tā ļaus saražot konkurētspējīgu produktu, kuram tirgū pagaidām nav identisku konkurentu. Jaunais produkts – augstas kaloritātes brikešu kokogle – ar savām kvalitātes īpašībām būs ievērojami augstvērtīgāks par šobrīd tirgū pieejamajiem ekvivalentiem. “INOS” ražotajām kokoglēm ir augsts oglekļa sastāvs, zems pelnu saturs (līdz 1,5%), ilgāks degšanas laiks (līdz pat 5 stundām), augstāka degšanas temperatūra (vairāk par 900 grādiem), reducēts dūmu un specifiska aromāta daudzums. Jaunais produkts ir vienlaikus energoefektīvs risinājums un ekoloģiski tīrāks produkts, līdz ar to veiksmīgi izmantojams arī pārtikas ražošanā un ēdināšanas pakalpojumos izmantošanai grilos. Tāpat produkcija izmantojama metalurģijā kā koksa aizstājējs un ķīmiskajā rūpniecībā kā aktīvā ogle.

“INOS” rūpnīcā tiks ražots jaunais produkts gan Latvijas, gan eksporta tirgiem. Plānots, ka no kopējā saražotā apjoma aptuveni 90% produkcijas tiks eksportēti uz Franciju, Spāniju, Tuvajiem Austrumiem un ASV.

Arnis Adakovskis, SIA “INOS” pārstāvis:

“Ir vairāki būtiski ieguvumi visai Latvijas ekonomikai, kurus rada šī jaunā ražotne un jaunais produkts. Šī ir lieliska iespēja parādīt plašākai pasaulei, ka arī Latvijā ir pētnieki, kuri spēj un var sadarboties ar uzņēmējiem, lai kopīgi sasniegtu izvirzītos mērķus, un spēj radīt inovatīvas tehnoloģijas. Pateicoties tai, mēs globālā tirgū varēsim piedāvāt efektīvu risinājumu, kas spēj veicināt ilgtspējīgu un energoefektīvu uzņēmumu darbību. Ne mazāk būtisks ieguvums ir arī jaunas darbavietas – līdz ar rūpnīcas atvēršanu Koknesē, mūsu komandai pievienosies 20 jauni darbinieki. Un visbeidzot – šajā projektā ieguldītās investīcijas paliek Latvijā, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu valsts tautsaimniecības attīstībā!”

Diāna Lopeta, ALTUM Centra reģiona vadītāja:

“Esam gandarīti sadarboties ar uzņēmumu “INOS”, jo viņu radītais produkts ir ar augstu pievienoto vērtību, kas sekmēs konkurētspēju starptautiskā mērogā un radīs jaunas darba vietas reģionā. Priecē, ka aizvien biežāk uzņēmēji vēlas īstenot inovatīvus projektus, kur bizness satiekas ar zinātni. Šādi projekti mums ir īpaši svarīgi, jo tādējādi tiek atbalstīta ne tikai uzņēmējdarbība, bet arī zinātne, kas paver arvien plašākas iespējas attīstībai. Viens no ALTUM darbības pamatuzdevumiem ir palīdzēt augt un attīstīties Latvijas uzņēmumiem, tāpēc tiem, dodoties ceļā uz savu mērķi, rodas nepieciešamība pēc papildu investīcijām. Līdz ar to lielākā daļa klientu atkārtoti vēršas pie ALTUM, lai saņemtu atbalstu kredītgarantiju, aizdevumu vai citu finanšu instrumentu veidā. ALTUM sniedz finansiālo atbalstu dzīvotspējīgiem projektiem ar augstākiem riskiem atšķirībā no tradicionālajiem finansētājiem!”

“INOS” ir Latvijā 2001. gadā dibināts uzņēmums, kurš saviem klientiem Eiropā, Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā nodrošina kokapstrādes un enerģijas ražošanas iekārtu projektēšanas, tirdzniecības, uzstādīšanas pakalpojumus. “INOS” klienti ir valsts un privātie uzņēmumi, kas rūpējas par savu attīstību, strādā pie izdevumu un ekspluatācijas izmaksu samazināšanas, kā arī ražošanas jaudu palielinājuma.

ALTUM programma “MVU izaugsmes aizdevums” ir paredzēta uzņēmumu un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstībai. Investīcijām ir pieejams aizdevums līdz 2 850 000 eiro un ne vairāk kā 90% no kopējām izmaksām ar termiņu no 2 līdz 15 gadiem. Savukārt ALTUM finansējums apgrozāmiem līdzekļiem ir pieejams līdz 1 miljonam eiro vai līdz 285 tūkstošiem eiro zvejas un akvakultūras projektors ar termiņu no 2 līdz 5 gadiem. Plašāka informācija par šo aizdevuma programmu ir pieejama šeit.

Par ALTUM

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. ALTUM saņēma Nasdaq Baltic Awards 2019 balvu nominācijā “Biržas gada notikums Latvijā”.

 

ALTUM
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums