LTRK pozitīvi vērtē R.Nemiro iniciatīvu par plānotajiem grozījumiem Energoefektivitātes likumā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pozitīvi vērtē ekonomikas ministra Ralfa Nemiro iniciatīvu un iesniegtos grozījumus Energoefektivitātes likumā, kas paredz atbrīvot no energoefektivitātes nodevas tos komersantus, kas energoauditus veikuši līdz pērnā gada nogalei.

Tāpat LTRK uzskata, ka vēlme novērst arī citas konstatētās nepilnības likumā, par kurām diskusijas bija arī tā pieņemšanas laikā jau 2016.gadā, piemēram, energoietilpīgo komersantu noteikšanas kritērijiem, vērtējama pozitīvi.

Biedrība ir saņēmusi vairāku savu biedru vēstules ar lūgumu iesaistīties šīs problēmas risināšanā, jo uzņēmumi nav spējuši laikus izpildīt Energoefektivitātes likuma prasības energoauditoru slodzes dēļ, kas radās ņemot vērā nepieciešamību salīdzinoši īsā termiņā veikt lielu auditu skaitu, kā rezultātam pakalpojumam pieauga arī cena, radot uzņēmumiem neplānotus papildus izdevumus.

LTRK pilnībā pievienojas ekonomikas ministra R.Nemiro aicinājumam uzņēmējiem domāt par ieguvumiem, kas rodas veicot energotaupības pasākumus, kad tiek samazinātas izmaksas un palielinās efektivitāte, un aktīvi ieviest energoauditoru ieteikumus savā uzņēmumā. “Nereti pat šķietami nelielas pārmaiņas bez ievērojamiem finanšu līdzekļiem nes pamanāmas izmaiņas gala energopatēriņā. Rezultātā pieaug ražotāju un pakalpojumu sniedzēju konkurētspēja vietējā un ārējos tirgos,” saka LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa.

Jau šā gada 18.aprilī LTRK organizē Energoefektivitātes forumu, kurā uzņēmējiem plānots stāstīt par Vācijas pieredzi energoefektivitātes veicināšanai uzņēmumos, aktuālo finansiālo atbalstu šādām aktivitātēm, ko sniedz finanšu institūcija ALTUM un citiem jautājumiem par kopējo energoefektivitātes politiku Latvijā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums