FM: Janvārī mazumtirdzniecības vājo izaugsmi noteica kritums pārtikas tirdzniecībā

2018. gads Latvijas mazumtirdzniecībā bija mērens, savukārt šis gads nozarē iesācies ar vāju izaugsmi, tirdzniecības apjomiem janvārī salīdzinājumā ar 2018. gada janvāri palielinoties vien par 1,2%. Mazumtirdzniecības segmentos lielākās izmaiņas, kas noteica mazumtirdzniecības lēno izaugsmi, vērojamas pārtikas produktu tirdzniecībā. Ja pērn kopumā mazumtirdzniecība pārtikas veikalos pieauga par 4,2%, šā gada pirmajā mēnesī tā saruka par 0,7%. Turklāt tas ir pirmais pārtikas mazumtirdzniecības kritums pēdējo divu gadu laikā.

Jāatzīmē, ka pārtikas un dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos kopš 2015. gada, bet īpaši pēdējos divus gadus, bija uzrādījusi ļoti strauju izaugsmi, taču šā gada janvārī te tika reģistrēts kritums 9,8% apmērā. Savukārt mazumtirdzniecība nespecializētajos pārtikas produktu veikalos (tie pamatā ir mazumtirdzniecības tīkli, kuros var iegādāties arī nepārtikas preces), kuru apgrozījums veido vairāk nekā 90% no kopējiem pārtikas produktu mazumtirdzniecības apjomiem, 2019. gada janvārī saglabājās iepriekšējā gada janvāra līmenī. Neskatoties uz iedzīvotāju ienākumu pastāvīgo kāpumu, pārtikas tirdzniecības apjomi nevar pieaugt bezgalīgi, ņemot vērā Latvijas demogrāfiskās tendences.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/makroekonomika/60043-fm-janvari-mazumtirdzniecibas-vajo-izaugsmi-noteica-kritums-partikas-tirdznieciba.

Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli