Janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 1,2 %

Rīga, 28.02.2019.
2019. gada janvārī, salīdzinot ar 2018. gada janvāri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 1,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 2,3 %, autodegvielas – par 2,5 %, bet pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 0,7 %.

Salīdzinot ar 2018. gada janvāri, vislielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 27,6 %), mājsaimniecības elektroierīču (par 15,2 %), kā arī farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 9 %). Savukārt vislielākais apgrozījuma kritums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 19,9 %).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 3,7 %.

2018. gada janvārī, salīdzinot ar decembri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,7 %. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 0,7 %, bet nepārtikas preču pārdošanas apgrozījums, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 1,2 %. Autodegvielas mazumtirdzniecība pieauga par 2,4 %.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, vislielākais apgrozījuma pieaugums bija mājsaimniecības elektroierīču (par 7,2 %), kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (par 5,3 %). Savukārt lielākais apgrozījuma kritums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 8,7 %).

2019. gada janvārī salīdzinājumā ar decembri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, kritās par 17,5 %.

Plašāka informācija par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem mazumtirdzniecības apgrozījuma indeksiem pieejama CSP datubāzē sadaļā “Tirdzniecība un pakalpojumi

Centrālā statistikas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli