LTRK ar satiksmes ministru T.Linkaitu diskutē par nozares prioritātēm

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidija locekļi pirmdien, 25.februārī, tikās ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu, lai pārrunātu nozares prioritātes, darāmos darbus un politikas veidošanas procesu.

Vispirms T.Linkaits ieskicēja savu vīziju par iedzīvotāju mobilitātes veicināšanu, veidojot vienotus transporta koridorus. Jau 2020.gadā plānots atvērt tirgu plašākai konkurencei ceļu uzturēšanā, kas pašreiz deleģēts Latvijas Autoceļu uzturētājam. Pašreiz lielākā darba slodze ir ziemā, bet vasarā darbiniekiem grūti atrast darāmo, tādēļ, iespējams, ka vietējas nozīmes ceļus turpmāk apsaimniekot varētu, piemēram, būvnieki, kuriem sezonalitāte ir pretēja.

Tāpat satiksmes ministrs norādīja, ka pašreiz ir nesaprotams, kādēļ prioritāte nav valsts galvenie autoceļi un to stāvoklis, bet gan liela daļa no naudas “aizplūst” tālu prom no Rīgas, lai gan Jūrmalas un Siguldas šosejas gadiem nav adekvāti remontētas.

T.Linkaits stāstīja, ka paredzēts veikt VAS “Latvijas Dzelzceļš” biznesa modeļa maiņu, lai tas kļūtu modernāks, kā arī optimizētu izmaksas. Vēl viena no prioritātēm ir Rail Baltic dzelzceļa līnijas realizēšana, kas jau patlaban aizkavējusies, tādēļ jāpārkārto projekts un finansējums tā, lai ieguvums Latvijai būtu pēc iespējas lielāks.

Klātesošie uzņēmēji arī vēlējās noskaidrot T.Linkaita viedokli par transporta tīkla attīstību, pārveidojot to tā, lai Rīga un Pierīga būtu kā vienota teritorija nevis nodrošinātu satiksmes pakalpojumu tikai sava novada ietvaros. Ministrs pauda, ka līdz 2021.gadam paredzēts izveidot vienotu tīklu, apvienojot vairāku pašvaldību savienojamību ar starppilsētu transportu.

Ministrs arī norādīja, ka pašreiz būtisks darbs notiek pie korupcijas risku mazināšanas, kā arī nelietderīgu tēriņu mazināšanas ES projektos.

LTRK prezidija locekļi vienojās ar T.Linkaitu, ka ministrija turpinās sadarboties ar biedrību, lai risinātu dažādus jautājumus arī izveidotajās Transporta infrastruktūras un Pasažieru pārvadājumu komitejās, kā arī tiktos, ja tas būs nepieciešams klātienē.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli