Igaunija ES fondu ieviešanas sistēmas pilnveidošanai pieredzi gūst Latvijā


CFLA_EE_vizite_
Novērtējot ieguvumus, ko sniegusi Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda ieviešanas sistēma, projektu administrēšanas funkcijas koncentrējot vienā institūcijā, Igaunijas ES fondu ieviešanas institūcijas pieredzes apmaiņas vizītē viesojas Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

CFLA direktors Mārtiņš Brencis ir gandarīts, ka Latvijas pieredze var būt noderīga arī citām ES dalībvalstīm: “Man ir liels prieks dzirdēt, ka mūsu kaimiņu kolēģi CFLA dēvē par superagency jeb superaģentūru, novērtējot spēju piemēroties sistēmas izmaiņām, kad sešu sadarbības iestāžu vietā ES fondu projektu atlases un uzraudzības funkcijas tika koncentrētas vienviet CFLA. Neapšaubāmi, tas Latvijai bija liels izaicinājums, taču ieguldītais darbs, nodrošinot šīs izmaiņas, ir attaisnojies. Ātrāka maksājumu apstrāde, vienota pieeja prasībās un dokumentācijas izskatīšanā, spēcīgs reģionālo filiāļu tīkls ir vien daži no ieguvumiem, ko var novērtēt arī ES fondu atbalsta saņēmēji. Šis efektīvais ES fondu ieviešanas modelis arī nākamajā plānošanas periodā nodrošinātu maksimāli “līganāko” pāreju starp plānošanas periodiem bez izteikta investīciju pārrāvuma.”

Igaunijā, plānojot ES fondu ieviešanas sistēmas pilnveidošanu, kā viens no galvenajiem mērķiem ir izvirzīta funkciju konsolidācija un sadrumstalotības mazināšana, tādēļ Latvijas pieredze, spējot nodrošināt visu ES fondu projektu atlases un uzraudzību vienā institūcijā, būs galvenais sarunu temats. CFLA un kaimiņvalsts kolēģi apmainīsies arī pieredzi – kā veiksmīgākajiem risinājumiem, tā izaicinājumiem – ES fondu projektu uzraudzībā un rastajām administratīvā sloga mazināšanas iespējām.

Igaunijas delegācijas vizīte ilgs divas dienas – 21. un 22. februārī, CFLA pieredzes apmaiņā uzņemot 13 pārstāvjus no Igaunijas Finanšu ministrijas un Valsts vienotā pakalpojumu centra, kas līdzdarbojas ES fondu sistēmas veidošanā un programmu ieviešanas funkciju nodrošināšanā.

Par CFLA:

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga ES fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā CFLA veic vienīgās sadarbības iestādes funkcijas. Tās ietver projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu u.c. - fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm.

Projektu iesniegumu atlasi CFLA uzsāk brīdī, kad ir definēti nosacījumi ES fondu darbības programmā ietverto specifisko atbalsta mērķu ieviešanai, ko atbilstoši ES fondu vadības sistēmai izstrādā nozaru ministrijas. Nosacījumus apstiprina valdība un izdod Ministru kabineta noteikumu formā.

Ir noteikti divi projektu atlašu veidi - atklāta atlase, kuras ietvaros starp projektu iesniedzējiem notiek vienlīdzīga sacensība par projekta iesnieguma apstiprināšanu, un ierobežota atlase, ja iepriekš ir noteikts projektu iesniedzējs vai iesniedzēju loks. Ierobežotā projektu iesniegumu atlasē apstiprina un finansē visus projektu iesniegumus, kuri atbilst kritērijiem.

ES fondu vadībā CFLA par prioritāti ir izvirzījusi iespēju visu ar projekta īstenošanu saistītās dokumentācijas apriti organizēt elektroniski, tādējādi nodrošinot Eiropas Komisijas iniciatīvas E-kohēzija ieviešanu.

Klientu apkalpošanu un klātienes konsultācijas CFLA nodrošina Klientu apkalpošanas centrā Vecrīgā, Meistaru ielā 10, 1. stāvā (t.s. “Kaķu namā” pie Līvu laukuma), kā arī reģionos – CFLA reģionālajās nodaļās Cēsīs, Jelgavā, Kuldīgā un Rēzeknē.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli