Valsts prezidents: katra cilvēka spēkos ir padarīt Latviju tīrāku, zaļāku, ilgtspējīgāku


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Valsts prezidents šodien izsludināja savu pirmo patronāžu par tīru, zaļu un ilgtspējīgu Latviju, tiekoties ar Lielās Talkas rīkotājiem.

Sarunā tika uzsvērts Latvijas cilvēku milzīgais ieguldījums, kopš 2008. gada sakopjot savu zemi un rādot paraugu arī citām valstīm.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme pateicās E. Levitam par uzņemšanos kļūt par Lielās Talkas patronu, tāpat izteica pateicību iepriekšējiem viņa amata priekštečiem, kas katrs ar entuziasmu ir atbalstījuši šo lielāko Latvijas brīvprātīgo kustību.

Pēc V. Jaunzemes sacītā, pasaulē ļoti augstu novērtē to, ko Latvijas cilvēki ir spējuši sasniegt. 2019. gada sākumā Lielā Talka ir saņēmusi balvu, kurā Latvija novērtēta kā izcila valsts, ilgstoši panākot procentuāli visaugstāko dalībnieku skaitu vides sakopšanā. E. Levits apsveica ar panākumiem un uzsvēra, ka Lielās Talkas pilsoniskā kustība par tīru un ilgtspējīgu vidi un domāšanu ir būtiska ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiski.

Latvija arī aktīvi piedalās Pasaules Talkā, kas visā pasaulē norisinās jau otro gadu. 2018. gada 15. septembrī rīkoja pirmo Pasaules Talku, kurā piedalījās 18 miljoni 158 pasaules valstu iedzīvotāju. Otrajā Pasaules Talkā, kas notiks 2019. gada 21. septembrī, Latvija turpinās iedvesmot pasauli ar Laimes koku stādīšanu nākamajām paaudzēm. “Kamēr citās valstīs cilvēki vāc atkritumus, Latvija var rādīt piemēru, ko var panākt ar mērķtiecīgu darbu. Latvija nu jau stāda kokus un labiekārto apkārti, un tā ir cerīga vēsts tiem, kuru valstīs vides tīrībai nepieciešams vēl liels darbs,” sacīja V. Jaunzeme.

E. Levits un V. Jaunzeme pārrunāja arī plašāku jautājumu loku, kas saistās ar ilgtspējīgu Latvijas nākotni, veicinot aprites ekonomiku, jaunu pieeju ikdienas paradumiem un cilvēku domāšanai par vidi, kurā viņi dzīvo.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 2728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums