Valsts prezidents Vīnē tiekas ar Austrijas prezidentu


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Pirmdien, 2019. gada 27. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu (Alexander Van der Bellen) viņa rezidencē Vīnē (Austrija).

Abu valstu prezidenti tikšanās laikā pārrunāja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātus, atzīmējot, ka Eiropas Savienību atbalstošajām, valdošajām EP partiju apvienībām ir izdevies saglabāt ietekmi, tomēr bažas raisa galēji labējo partiju panākumi vairākās valstīs.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka Latvija atzinīgi vērtē abu valstu politisko dialogu, jo Austrija ir svarīgs Latvijas partneris gan divpusēji, gan daudzpusējā formātā, tostarp, meklējot kopīgas intereses ES. Savukārt regulāras politiskās konsultācijas starp mūsu valstīm, sniedz iespēju apmainīties ar viedokļiem ne tikai par divpusējiem, bet arī par reģionāliem un globāliem jautājumiem.

“Latviju un Austriju saista cieša sadarbība aizsardzības jomā. 2017. gada aprīlī parakstītais līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības ministriju par pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, kas bija nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku artilērijas papildinājums, un Latvijas bruņoto spēku pārstāvju apmācību šī bruņojuma izmantošanā un uzturēšanā ir ļāvis uzlabot mūsu valsts aizsardzības spējas,” atzīmēja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka mūsu valsts vieno arī kopīga izpratne par klimata pārmaiņu nozīmi. Latvijas ieskatā ir būtiski strādāt pie Parīzes nolīguma īstenošanas un tajā noteikto mērķu sasniegšanas – noturēt globālo sasilšanu 2 °C robežās un censties ierobežot temperatūras kāpumu līdz 1,5 °C, jo tas ievērojami mazinātu klimata pārmaiņu riskus un ietekmi, uzlabotu pielāgošanos klimata pārmaiņu negatīvajām ietekmēm, veicinātu klimatnoturību un attīstību, kam raksturīgas zemas siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas un sekmētu investīcijas oglekļa mazietilpīgai un pret klimata pārmaiņām noturīgai attīstībai.

„Latvija atbalsta nepieciešamību valstīm darīt vairāk klimata pārmaiņu politikā, jo diemžēl Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) zinātniskais novērtējums par situāciju pasaulē saistībā ar klimata pārmaiņām un kopējo virzību uz Parīzes nolīguma mērķu sasniegšanu rāda, ka pašreizējie valstu mērķi un politikas ir nepietiekošas, lai noturētu globālo sasilšanu 1,5 °C robežās. To izdarīt joprojām ir iespējams, taču ir nepieciešama tūlītēja un vispusīga rīcība. Apzinoties nepieciešamību pēc tūlītējas rīcības klimata politikā, Latvija ir pievienojusies astoņu ES valstu iniciatīvai sasniegt ES klimatneitralitāti līdz 2050. gadam,” tikšanās laikā norādīja Raimonds Vējonis.

Turpinot darba vizīti Austrijā, pēcpusdienā Latvijas Republikas vēstniecībā Vīnē Valsts prezidents tiksies ar tautiešiem Austrijā un Latvijas goda konsuliem Austrijā. Savukārt dienas noslēgumā Raimonds Vējonis piedalīsies Austrijas Federālā kanclera Sebastiana Kurca sniegtās vakariņās.

Savukārt otrdien, 28. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies starptautiskā klimata samitā “R20 Austrian World Summit”. Samita mērķis ir meklēt risinājumus un dalīties pieredze ar jau īstenotajiem pasākumiem, lai sasniegtu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un globālos klimata aizsardzības mērķus saskaņā ar Parīzes nolīgumā.

 

 

 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli