B. Rozentāle sveic Rīgas sociālā darba speciālistus profesionālajos svētkos

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, prof. Baiba Rozentāle otrdien, 19. martā, Vispasaules sociālā darba dienā sveic visus Rīgas pašvaldības sociālā darba speciālistus.

„Vispasaules sociālā darba dienā patiesā sirsnībā sveicu Rīgas sociālā darba speciālistus - profesionāļus, ar īstenu misijas apziņu un siltu sirdi! Lai šajos profesijas svētkos ir prieks un gandarījums! Paldies par jūsu darbu un cilvēcību!” saka B. Rozentāle.

Rīgas domes Labklājības departamentā un sešās pakļautības iestādēs - Rīgas Sociālajā dienestā (RSD), Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā, Rīgas patversmē un trīs sociālās aprūpes centros strādā 1215 darbinieki, tai skaitā 406 sociālā darba speciālisti. Kopumā sociālo darbinieku skaits Rīgā gan ir daudz lielāks - tie ir cilvēki, kuri strādā arī dienas aprūpes un krīzes centros, pansionātos, patversmēs. Viņi palīdz iedzīvotājiem orientēties sarežģītās situācijās, konsultē par iespējamajiem palīdzības veidiem, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. Sociālie darbinieki pastāvīgi pilnveido savas zināšanas gan mācoties augstskolās, gan mūžizglītības kursos, gan apmeklējot kvalifikācijas paaugstināšanas kursus.

Galvaspilsētā piedāvātais sociālo pakalpojumu klāsts ir daudzveidīgs un diferencēts atbilstoši konkrēto mērķgrupu vajadzībām: bērniem, pieaugušajiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bezpajumtniekiem, senioriem, bez darba palikušajiem un citiem. Sociālo pakalpojumu sniegšanā aktīvi piedalās sociālie partneri - nevalstiskās organizācijas un privātie pakalpojumu sniedzēji, tādējādi nodrošinot, lai sociālo palīdzību saņemtu ikviens rīdzinieks, kam tā ir nepieciešama.

Vislielāko sociālo atbalstu pilsētniekiem sniedz Rīgas Sociālā dienesta speciālisti. Kopumā RSD strādā 405 sociālie darbinieki. RSD nodarbojas ar sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu organizēšanu un sniegšanu. Pie sociālajiem darbiniekiem pēc palīdzības un atbalsta var vērsties ikviena pašvaldības teritorijā dzīvojoša ģimene vai persona neatkarīgi no tās statusa. Sociālo darbinieku konsultācijas ir pieejamas bez maksas. Jāuzsver, ka katrs klients un katrs gadījums ir individuāls un sociālais darbinieks izvērtē, ko tieši piedāvāt. Darbinieki strādā, ievērojot konfidencialitāti un ņemot vērā likumus un normatīvos aktus. Pašlaik rīdziniekiem ir nodrošināti 17 sociālie pabalsti un 29 sociālo pakalpojumu veidi, kuri ietver 45 sociālos pakalpojumus.

Rīgā dažādos rajonos darbojas 11 Rīgas Sociālā dienesta teritoriālie centri (RSD TC), kas dod iespēju paplašināt apmeklētāju pieņemšanu, un uzlabot klientu apkalpošanas līmeni. Rīdzinieku apkalpošanai Pārdaugavas, Ziemeļu un Latgales rajona nodaļās ir izveidoti teritoriālie centri, kuru vienotas prakses nodrošināšanai nepieciešamo metodisko vadību veic Sociālā darba nodaļa un Sociālās palīdzības nodaļa. Līdz ar to klienti saņem līdzīgu pieeju sociālo situāciju risināšanā, neatkarīgi no tā, kurā Rīgas rajonā dzīvo.

Klientu ērtībām RSD telpās strādā vairāku jomu sociālā darba speciālisti, lai iedzīvotāji vienuviet varētu saņemt pēc iespējas plašāku pakalpojumu klāstu – sākot no sociālās palīdzības noformēšanas, kas ir izziņas par atbilstību noteiktam statusam vai ienākumu līmenim un pabalsti, beidzot ar sociālā darba pakalpojumu, kas palīdz risināt dažādas sociālās problēmas gadījumos, kad klientam nav pietiekamu resursi, lai pats tās spētu risināt. Teritoriālo centru sociālā darba speciālistu darba jomas ir izveidotas tā, lai katrā Rīgas rajonā būtu pieejami speciālisti gan darbā ģimenēm ar bērniem, gan darbā ar pilngadīgām personām, darbā ar bezdarbniekiem, sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības izvērtēšanas un piešķiršanas jomā u.c.

Rīgas Sociālajā dienestā darbojas seši dienas centri pieaugušajiem, viens Kopienas centrs un ar norīkojumu var apmeklēt trīs dienas centrus bērniem un jauniešiem.

Ar plašāku informāciju par Rīgas pašvaldībā pieejamo sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem, kā arī par RSD TC apkalpojamo teritoriju ielām, iestāžu atrašanās adresēm un sniegto pakalpojumu veidiem var iepazīties RD Labklājības departamenta mājas lapā: www.ld.riga.lv. Plašāku informāciju iespējams iegūt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte. Darba dienās darba laikā var zvanīt arī uz Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 2728293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums