Ministru prezidents: brīvs un atvērts tirgus ir ES izaugsmes stūrakmens


foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, tiekoties ar Somijas premjerministru Juhu Sipile (Juha Sipilä), pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, ekonomisko sadarbību, Eiropas Savienības (ES) aktualitātes, drošības un klimata pārmaiņu jautājumus. Preses konferencē pēc tikšanās K. Kariņš uzsvēra, ka abas valstis ir vienisprātis – brīvs un atvērts tirgus ir ES izaugsmes stūrakmens.

“Diskusijā abi vienojāmies, ka mums ir ļoti daudz kopīgu interešu. Mēs esam pārliecināti, ka brīvs un atvērts tirgus ir ES izaugsmes stūrakmens. Mums ir jāsaliek kopā spēki, lai pārliecinātu mūsu kolēģus, ka protekcionismam nav vietas Eiropas nākotnē, mums jānotur atvērti tirgi. Tas ir labākais un faktiski vienīgais veids, kā salīdzinoši mazām tautsaimniecības augt,” uzsvēra K. Kariņš.


foto;Valsts kanceleja

Tikšanās laikā pārrunāts arī ES daudzgadu budžeta process. K. Kariņš pauda cerību, ka Somijas prezidentūras laikā ES dalībvalstīm izdosies vienoties par daudzgadu budžetu. “Somijas premjerministram atgādināju, ka no Latvijas viedokļa mūsu valsts attīstībai ir ļoti svarīgi turpināt kopīgās lauksaimniecības politikas un kohēzijas politikas finansējumu. Latvijas galvenā prioritāte ir taisnīgums. Sagaidām, ka mūsu zemnieki beidzot saņems tikpat daudz vai tikpat maz, cik citu valstu zemnieki,” uzsvēra K. Kariņš, piebilstot, ka par to iepazīšanās vizītes laikā Briselē atgādinājis arī Eiropas Komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram. Tāpat Latvijai nav pieņemams Eiropas Komisijas piedāvātais Kohēzijas fondu samazinājums.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī drošības situācija reģionā, un abas puses bija vienisprātis – sadarbībai ES drošības un aizsardzības jomā jāpapildina NATO aktivitātes.

Pārrunājot klimata pārmaiņu jautājumu, abu valstu premjerministri bija vienisprātis, ka nav jārunā tikai par CO2izmešu samazināšanu, bet arī par to, kā šīs politikas ietvaros radīt jaunas darbavietas un turpināt ekonomisko izaugsmi. Tas iespējams, nodrošinot, veicinot un ieviešot jaunas, modernas tehnoloģijas tautsaimniecībā.

Somijas premjerministrs Juha Sipile pateicās Latvijas Ministru prezidentam par uzņemšanu un apliecināja divpusējās labās attiecības un ekonomisko sadarbību. “Mums ir kopīgs viedoklis un kopīgas intereses ārpolitikā un attiecībā uz Baltijas jūras reģiona stabilitāti. Mēs domājam līdzīgi, īpaši par to, kā ES vajadzētu attīstīties un pilnveidot vienoto tirgu. Ceru, ka nākotnē varēsim veiksmīgi sadarboties Rail Baltica projektā, kam pievienojāmies pirms divām nedēļām. Visnotaļ drīz Somija uzņemsies ES prezidējošās valsts pienākumus. Esmu gandarīts par Latvijas atbalstu mūsu gaidāmajai prezidentūrai un tās izvirzītajām prioritātēm,” pauda J. Sipile.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=oa_cOXm-77Y&feature=youtu.be

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 2728293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums